Technikum Nr 1 – to 5 – letnia szkoła, która dostarcza ogólnej wiedzy, daje dobre przygotowanie  do egzaminu maturalnego oraz pozwala nauczyć się zawodu w praktyce. W każdej klasie technikum uczniowie zdają kwalifikacje zawodowe i w trakcie nauki odbywają praktyki u pracodawców.

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU  z aranżacją wnętrz  i elementami florystyki – To zawód             dla tych, którzy dobrze czują się w otoczeniu przyrody, mają pomysły na zagospodarowanie przestrzeni oraz dekorację wnętrz, chcą przygotowywać, urządzać i pielęgnować tereny zieleni zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich. Absolwent tego kierunku będzie mógł podjąć pracę w: jednostkach opracowujących projekty zagospodarowania obiektów architektury krajobrazu, realizacyjnych i pielęgnujących obiekty architektury krajobrazu,  jednostkach administracyjnych sprawujących nadzór nad obiektami architektury krajobrazu, placówkach służb ochrony zabytków i ochrony przyrody,  szkółkach drzew, krzewów i roślin ozdobnych.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: biologia, język angielski.

TECHNIK  BUDOWNICTWA - Przygotowuje absolwentów do prowadzenia robót budowlanych,  opracowywania dokumentacji, kierowania zespołami (przy wznoszeniu budowli), sporządzania obmiarów i kosztorysów, sprawowania nadzoru budowlanego. Po zakończeniu nauki można pracować w: przedsiębiorstwach budowlanych, wytwórniach prefabrykatów, laboratoriach, państwowym nadzorze budowlanym, administracjach budynków, biurach projektów jako asystent projektanta, a po nabyciu odpowiedniego stażu pracy kierunek ten umożliwia uzyskanie uprawnień budowlanych w specjalności konstrukcyjno -budowlanej, jak również prowadzenia własnej firmy budowlanej.PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: matematyka, fizyka.

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ - Uczeń zajmuje się przygotowywaniem materiałów              do drukowania, obsługuje różnego rodzaju programy graficzne oraz typowe programy do składu komputerowego. Absolwent tego kierunku ma duże możliwości podjęcia pracy m.in. w agencji reklamowej, pracowniach DTP, drukarniach cyfrowych oraz firmach wydawniczych, studiach graficznych, firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw,  instytucjach badawczych przy dokumentacji badań, we własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: matematyka, język angielski.

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH - Na tym kierunku nauczysz się jak urządzać zakłady gastronomiczne, układać diety,  umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podania i prawidłowej obsługi konsumenta. Zdobędziesz umiejętności zawodowe związane z planowaniem i ocenianiem żywienia, organizowaniem i wykonywaniem usług oraz ułożeniem menu codziennego i okolicznościowego. Szkoła daje możliwość pracy na stanowiskach: kucharza w: restauracjach, hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, itp., kierownika do spraw żywienia w zakładach gastronomicznych, menadżera do spraw planowania  i organizowania usług gastronomicznych, kierownika produkcji lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży gastronomicznej.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: biologia, język angielski.

TECHNIK USŁUG KELNERSKICH z elementami sztuki barmańskiej - To zawód dla osób otwartych, pozytywnie nastawionych do ludzi, którzy z łatwością komunikują  się z otoczeniem. Podczas zajęć nauczysz się sporządzania potraw i napojów w części handlowo-usługowej zakładu gastronomicznego, wykonywania czynności związanych z obsługiwaniem gości, rozliczania usług kelnerskich i gastronomicznych, planowania i organizowania dodatkowych usług gastronomicznych. Zdobędziesz wiedzę jak obsługiwać wszelkiego rodzaju przyjęcia okolicznościowe, imprezy gastronomiczne, kongresy, targi, bankiety, konferencje i inne imprezy tego typu. Absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie, m. in. w: restauracjach, barach, pubach, kawiarniach, cukierniach, hotelach i pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, agroturystyce, na promach i statkach.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: język angielski, biologia