Biblioteka

Biblioteka pełni funkcję szkolnego centrum multimedialnego i informacyjnego dostępnego dla uczniów i nauczycieli. Księgozbiór obejmuje bogaty wybór pozycji z literatury pięknej polskiej i obcej (w tym lektur szkolnych), obszerny zbiór literatury popularnonaukowej z rozbudowanymi działami dotyczącymi gastronomii, hotelarstwa, budownictwa , marketingu, turystyki.

Ze względu na imię i tradycję szkoły został wyodrębniony dział zawierający publikacje książkowe i biografię Marii Skłodowskiej-Curie.

Warsztat bibliograficzno-informacyjny biblioteki składa się z księgozbioru podręcznego zawierającego wydawnictwa encyklopedyczne, słownikowe i albumowe, bibliotecznego katalogu komputerowego MOL 2000+, w którym znajdują się dostępne dla użytkowników informacje o całoŚci gromadzonych zbiorów.
 Prenumerowane czasopisma dostępne są w czytelni. Jest to prasa codzienna, czasopisma młodzieżowe np.: Cogito”, popularnonaukowe:  „Wiedza i Życie”, ,,Historia w Sieci", ,,Świat Nauki", ,,Przyroda Polska" i ,,Mówią Wieki" oraz metodyczne dla nauczycieli. Chcąc nadążyć za postępem w dziedzinie noŚników informacji biblioteka została wyposażona w  stanowiska komputerowe, dla pracowników biblioteki, z programem bibliotecznym MOL Optivum do prowadzenia ewidencji i opracowywania zbiorów, skaner, drukarkę oraz trzy stanowiska komputerowe dla uczniów podłączone do Internetu.

PONIEDZIAŁEK   800-1630
WTOREK   800-1630