Dzisiaj jest .
Aktualności
ODBIÓR ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI - EGZAMIN MATURALNY 2024

 Odbiór świadectw dojrzałości – Egzamin maturalny 2024

Drodzy Absolwenci,

odbiór świadectw dojrzałości, aneksów i zaświadczeń odbędzie się w dniu 9 lipca 2024 r. od godz. 13.00 do godz. 16.00

w sekretariacie szkoły.
Zapraszamy!

Absolwenci, którzy tego dnia nie mogą osobiście odebrać świadectwa, będą mogli zrobić to w późniejszym terminie w sekretariacie szkoły.

Przypominamy, że do 16 lipca 2024 r. (termin nieprzekraczalny) należy złożyć pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym zał. 7 - wyłącznie osoby zainteresowane. 

Utworzony 2024-07-06 08:12:41 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2024-07-06 08:14:06 przez Aktualności Aktualności.
ZAGRANICZNA PRAKTYKA ZAWODOWA

Przygotowanie kulturowo – językowe przed wyjazdem na zagraniczną praktykę zawodową.

 

Uczniowie obecnych klas drugich , a od września 2024r klas trzecich technicznych – TC, TG, TA, TT,TB w dniu 19 czerwca 2024rwzięli udział w zajęciach z zakresu przygotowania kulturowo – językowego.

Celem zajęć  było przygotowanie uczniów do wyjazdów na zagraniczne praktyki zawodowe – do Spoleto we Włoszech i Bragi w Portugalii. Zajęcia kulturowe poprowadziła Bożena Pikora - nauczyciel geografii i wielokrotny uczestnik wyjazdów z młodzieżą na zagraniczne praktyki zawodowe.  Zajęcia językowe poprowadził nauczyciel języka angielskiego, w tym języka zawodowego -  Kamila Wróbel.

Podczas zajęć kulturowych uczniowie poznali:

- zasady pracy w zespole międzynarodowym

- zagadnienia kulturowo – geograficzne Włoch i Portugalii,

- tradycje i zwyczaje odwiedzanych państw,

- kuchnię krajów Europy Południowej,

- topografię Spoleto i Bragi,

- programy  pobytu,

- zasady bezpiecznego podróżowania .

Zajęcia językowe poświęcone były  utrwaleniu podstawowego słownictwa w języku angielskim – ogólnego i branżowego. Ponadto uczniowie poznali zwroty grzecznościowe w języku włoskim i portugalskim.

Część zajęć poświęcona była pytaniom uczniów. Po obytych zajęciach uczniowie stwierdzili, że są w pełni przygotowania do wyjazdów na zagraniczne praktyki zawodowe. Wyjeżdzającym, zarówno uczniom jak i ich opiekunom życzymy bezpiecznych i owocnych wyjazdów.                                                                                                                                                     Opracowała: Bożena Pikora

Utworzony 2024-06-20 17:37:54 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2024-06-20 17:41:44 przez Aktualności Aktualności.
SKŁODOWSKA ŚWIĘTOWAŁA

Skłodowska świętowała

6 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie obchodziliśmy Święto Szkoły oraz Dzień Dziecka. Najpierw wychowawcy spotkali się z uczniami w  klasach, a następnie wszyscy udali się na halę sportową, gdzie zebranych powitał Dyrektor Szkoły – Pan Marian Popławski.  Czytaj całość...

                    

Utworzony 2024-06-18 19:47:20 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2024-06-18 19:47:56 przez Aktualności Aktualności.
I SPŁYW KAJAKOWY W

I spływ kajakowy w " Skłodowskiej"

             Młodzież klas II i IV Technikum Organizacji Turystyki w ramach praktycznej nauki zawodu odbyła w dniu 28 maja 2024r spływ kajakowy rzeką Liwiec. Trasa spływu prowadziła z Pustych Łąk do Kamieńczyka, około 8 km. Były to zajęcia z zakresu organizacji imprez specjalistycznych. Przed wyjazdem w teren uczniowie zostali przygotowani merytorycznie na podstawie filmów instruktażowych, dotyczących organizacji spływu, zachowania zasad bezpieczeństwa, sposobu wiosłowania. W trakcie spływu uczniowie dwójkami zostali przydzieleni do kajaków. Nad bezpieczeństwem czuwał ratownik - p. Sylwester Śniadała oraz nauczyciele przedmiotów turystycznych (Joanna Borkowska - Sergiejuk, Małgorzata Lewandowska, Bożena Pikora).

Podczas spływu uczniowie mogli podziwiać  piękne zakola meandrującego Liwca i otaczającą go fantastyczną przyrodę. Kajakarzom sprzyjała także słoneczna pogoda, dzięki której nabyli opaleniznę.

Po dopłynięciu do Kamieńczyka, sprzątnięciu kajaków czekał na uczestników  regeneracyjny posiłek. Po posiłku , przed wyruszeniem w drogę do szkoły nastąpiło podsumowanie zajęć. Zadaniem uczniów było przedstawienie mocnych i słabych stron spływu kajakowego i jego organizacji.  Opiekunowie dziękują uczniom za odpowiedzialną i dojrzała postawę podczas zajęć, która zaprocentowała 100% bezpieczeństwem i radością z nowego doświadczenia.

 

Organizatorzy.

    

Utworzony 2024-06-07 08:52:49 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2024-06-17 08:25:20 przez Aktualności Aktualności.
XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „ALFA”

XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  MATEMATYCZNY „ALFA”

dla uczniów klas II licealnych i III techników

Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie

 

w Wyszkowie.

W dniu 23 maja 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ALFA” dla uczniów klas II Liceum Ogólnokształcącego i III Technikum Nr 1. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z ośmiu klas naszej szkoły.

Uczestnicy w ciągu 45 minut zmierzyli się z dwunastoma zadaniami podsumowującymi zdobyte wiadomości podczas nauki matematyki w programowych klasach. Zadania obejmowały swoim zakresem wszystkie treści programowe realizowane na lekcjach w szkole średniej. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać 12 punktów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały: Danuta Książek i Małgorzata Maciejewska.

Komisja w składzie: Danuta Książek, Małgorzata Maciejewska, Iwona Kordyszewska-Stryjek, Maria Czestkowska wyłoniła następujących laureatów:

 

·         I miejsce: Buhaienko Natalia z klasy III TC

·         II miejsce: Bloch Aleksandra z klasy II LOP

·         III miejsce: Stańczyk Natalia z klasy II LLa i Szczęsna Dominika z klasy III TC  

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w nauce.

                      

Utworzony 2024-06-07 08:34:46 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2024-06-07 08:35:03 przez Aktualności Aktualności.
II Wojewódzki Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Zainspiruj się Kochanowskim”

 II Wojewódzki Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Zainspiruj się Kochanowskim”

Dnia 17.04.2023r. uczniowie ze Skłodowskiej wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko-Plastycznym „Zainspiruj się Kochanowskim”, który odbył się w Zespole Szkół Nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie. Laureaci szkolnych konkursów: recytatorskiego zaprezentowali zgromadzonej publiczności wspaniałą poezję „ojca literatury polskiej”. Wyjątkowa dekoracja, którą stanowiły wyróżnione prace plastyczne uczniów, podkreśliła rangę uroczystości.

Z dumą informujemy, że  w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Zainspiruj się Kochanowskim” I miejsce zdobył Wiktor Marcinkiewicz z klasy IV TC,
III miejsce  - Bartosz Szulkowski z klasy I LOS.

Zwycięzcą Konkursu Plastycznego została: Oliwia Kania z klasy III  TA .

Gratulujemy zwycięzcom.

Marzanna Siemienowska

Utworzony 2024-04-19 08:32:34 przez Aktualności Aktualności.
DZIEŃ OTWARY W SKŁODOWSKIEJ

DZIEŃ OTWARY W SKŁODOWSKIEJ

W czwartek, 11 kwietnia 2024 r.  w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie odbył się Dzień Otwarty, adresowany do tegorocznych absolwentów szkół podstawowych, którzy stoją przed bardzo ważnym wyborem podjęcia dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Odwiedzili nas uczniowie klas ósmych z 23 szkół podstawowych z terenu powiatu wyszkowskiego w towarzystwie swoich nauczycieli i rodziców. Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą kształcenia przygotowaną przez naszą placówkę na rok szkolny 2024/2025 oraz  warunkami rekrutacji.

Ósmoklasiści pod opieką uczniów kl. III LOS mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną naszej szkoły. Zwiedzając pracownie, mogli przyjrzeć się prowadzonym tam zajęciom, zapoznać nauczycieli, porozmawiać z naszymi uczniami. Zwiedzili także obiekty sportowe znajdujące się w budynku szkoły oraz kompleks boiska Orlik.

W świetlicy szkolnej goście mieli możliwość dokładnego zapoznania się ze stoiskami prezentującymi kierunki kształcenia w ZS1. Zawody, w których szkolimy, prezentowali uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Budowlanego, Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczennice z liceum promowały Liceum Ogólnokształcące o profilu społeczno – przyrodniczym. Zaprosiliśmy tez pracowników Izby Rzemieślniczej w Wyszkowie oraz Hufca Pracy w Wyszkowie, którzy przedstawiali możliwości podjęcia nauki w różnych zawodach i możliwościach uzyskania kwalifikacji zawodowych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zawodowe przygotowane przez nauczycieli i uczniów, związanych z poszczególnymi zawodami. W pracowni budownictwa odbywały się warsztaty sztukaterii gipsowych. Ósmoklasiści własnoręcznie wykonywali elementy z gipsu, musieli odpowiednio przygotować mieszankę oraz formy, następnie umieścić zaprawę w formach i czekać na piękne miniaturowe domki. Nasi budowlańcy uczyli również młodszych kolegów jak właściwie układać cegły w murze, pokazywali jak wykonać różne wiązania cegieł w murze.  W dwóch pracowniach gastronomicznych można było zaangażować się w przygotowanie pysznych gofrów, ciasteczek i innych potraw. Młodzież uczyła się również jak profesjonalnie serwować potrawy oraz w ciekawy sposób składać serwetki. W pracowni grafiki i poligrafii cyfrowej uczniowie mogli zapoznać się ze specjalistycznymi programami obróbki zdjęć czy folderów reklamowych. Mogli także sami wykonać przypinki z agrafkami  lub magnesy z logo naszej szkoły. Kierunek architektury krajobrazu zachęcił młodzież  do wykonania rabat kwiatowych, podjęcia prób zaprojektowania obiektów roślinnych oraz warsztatów florystycznych, podczas których można było wykonać kompozycje z żywych i sztucznych roślin.

Ósmoklasistom spodobała się również możliwość wykonania zdjęć z narzędziami i elementami charakterystycznymi dla poszczególnych zawodów np. poziomica, kosiarka czy czapka kucharska. Niebawem otrzymają tej efekty pracy, ponieważ zostaną one przesłane na wskazane maile.

Dzień ten okazał się niesamowicie ciekawy a zaangażowanie uczniów i nauczycieli ze Skłodowskiej godne pochwały. Cieszymy się, że wkład naszej pracy w przygotowanie tego wydarzenia spotkał się z żywą reakcją gości. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania ułatwią przyszłym absolwentom szkół podstawowych podjęcie trafnych decyzji edukacyjnych. Jesteśmy przekonani, że liczną grupę tych młodych ludzi powitamy już we wrześniu w progach # Skłodowskiej!

Opracowały:

                                                         Katarzyna Zglinicka, Magdalena Mikołajczyk 

Utworzony 2024-04-16 15:38:48 przez Aktualności Aktualności.
VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MATEX”

VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MATEX” dla uczniów klas maturalnych

Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie

w Wyszkowie.

        W dniu 10 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MATEX” dla uczniów klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nr 1. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z ośmiu klas maturalnych naszej szkoły.

Uczestnicy w ciągu 45 minut zmierzyli się z piętnastoma  zadaniami podsumowującymi  przygotowanie do zbliżającej się matury z matematyki.  Zadania obejmowały swoim zakresem wszystkie treści programowe realizowane na lekcjach w szkole średniej. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać 15 punktów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały Iwona Kordyszewska-Stryjek i Maria Czestkowska.

Komisja w składzie: Danuta Książek, Iwona Kordyszewska-Stryjek, Maria Czestkowska i Małgorzata Maciejewska wyłoniła następujących laureatów:

 

  • I miejsce – Alicja Mróz z klasy IV LPp
  • II miejsce – Sebastian Wykowski z klasy V TCp
  • III miejsce ex aequo – Anna Zdunek z klasy IV LSa, Karol Grzybowski z klasy IV LPp, Michał Markuszewski z klasy V TBp oraz Beata Sarnacka z klasy V TTp.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy powodzenia na Egzaminie Maturalnym.

 Nauczyciele matematyki 

Utworzony 2024-04-16 15:13:36 przez Aktualności Aktualności.
INNOWACJA PEDAGOGICZNA - „SPOTKANIE ZE SZTUKĄ”


 

 

Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”.

Leonardo da Vinci

 

                                 W ramach innowacji pedagogicznej pod tytułem „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Mitologia grecka i słowiańska bez tajemnic” uczniowie klas I LOS i I LLb przygotowali wystawę prac konkursowych, ukazujących bogów greckich i słowiańskich. W świetlicy szkolnej wyeksponowano dzieła plastyczne laureatów konkursu i wszystkich uczestników.
Młodzież ze Skłodowskiej przez cały tydzień ma niepowtarzalną okazję podziwiać prace młodszych koleżanek i kolegów oraz poszerzać wiedzę na temat mitologii starożytnych Greków
i Słowian.

 

Marzanna Siemienowska, Karina Gnatkowska

Utworzony 2024-04-16 09:08:21 przez Aktualności Aktualności.
POLSKO - NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY


 

   POLSKO - NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

W dniach 12.03-19.03.2024 R. uczniowie # Skłodowska – Zespołu Szkół Nr 1 wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Czytaj całość

Utworzony 2024-04-10 08:49:33 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2024-04-10 08:55:59 przez Aktualności Aktualności.
GALERIA ZDJĘĆ
Przejdź do Galerii
Ostatnio dodane:
photo_newest
Copyright © 2018 by Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie.

Zamknij Strona stosuje tzw. cookies przede wszystkim aby ułatwić korzystanie z witryny. Użytkownicy serwisu mogą samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych plików cookies.