Oferta kształcenia

„Skłodowska” to szkoła z wieloletnią tradycją. 1 września 2002 roku, mocą uchwały Rady Powiatu Wyszkowskiego, został utworzony Zespół Szkół Nr 1 w Wyszkowie. Placówka ta powstała z reorganizacji Zespół Szkół Zawodowych, którego początki sięgają lat 50 –tych XX w. Uroczystość nadania imienia Marii Skłodowskiej - Curie i przekazania sztandaru odbyła się 6 czerwca 2003 r.

Szkoła niezmiennie realizuje cele i zadania wynikające ze Statutu  Zespołu Szkół nr 1 oraz ze Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego dostosowanego do potrzeb danego środowiska. Umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa po zdaniu egzaminu maturalnego oraz otrzymania  dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie po zdaniu egzaminu. Absolwentom zaś pomaga w świadomym wyborze dalszego kierunku kształcenia oraz wykonywaniu wybranego zawodu. Kształtuje środowisko wychowawcze, sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich wieku i potrzeb oraz warunków szkoły. Uczniom daje możliwość wszechstronnego rozwoju intelektualnego i społecznego. Wyrabia w nich poczucie odpowiedzialności, miłości ojczyzny i poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Udziela porad psychologicznych i pedagogicznych poprzez kontakt z wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym, psychologiem szkolny, pedagogiem specjalnym oraz współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Realizuje indywidualne programy nauczania dla uczniów zdolnych oraz wymagających szczególnej troski i niepełnosprawnych.

ÓSMOKLASISTO!

Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie jest właśnie dla Ciebie! Jesteśmy otwarci dla młodych ludzi z pasją, gdyż wierzymy, że tacy uczniowie będą się u nas czuli wyjątkowo.

Kim jesteśmy?

ZS Nr 1 w Wyszkowie to szkoła z bogatą historią i wyjątkową atmosferą. Jednocześnie stawiamy na nowoczesność - właśnie tak podchodzimy do nauczania. Pozwolimy Ci rozwinąć skrzydła i pokażemy jak latać.

Dlaczego ZS Nr1?

Przygotowaliśmy dla Ciebie rozwijające klasy LO, Technikum i Szkoły Branżowej. Nasi uczniowie i absolwenci biorą czynny udział w życiu szkoły - wspieramy takie inicjatywy, gdyż wierzymy, że aktywność i zapał do działania są na wagę złota. Serdecznie zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższa  ofertą  Życzymy Ci, abyś dokonał właściwego wyboru, ale jednocześnie liczymy na to, że wybierzesz Skłodowską. Czekamy na Ciebie!

1. II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

• Klasa społeczno-przyrodnicza