Job shadowing w Portugalii.

Zespół Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej  -  Curie w Wyszkowie podnosi poziom umiędzynarodowienia szkoły. W tym celu w dniach 15. 05. 2023r - 22.05.2023r  sześcioro nauczycieli kształcenia zawodowego odbędzie doskonalenie  typu job shadowing w Bradze, w Portugalii. Doskonalenie nauczycieli realizowane jest jako jedno z wielu w ramach Akredytacji w Programie Erasmus+ na lata 2021 - 2027 w sektorze - Kształcenie i szkolenia zawowdowe. Partnerem jest portugalska firma EduPlus- Europen Centre for  Education and Skills Development z siedzibą w Bradze. Jest to firma z ponad 10 - letnim doświadczeniem w organizowaniu mobilności, współpracująca z ponad 1000 firm z całej Europy.

Celem wyjazdu na zagraniczne doskonalenie jest przede wszystkim poznanie specyfiki kształcenia zawodowego . Uczestnicy doskonalenia będą poznawać  funkcjonowanię portugalskiej szkoły w zakresie kształcenia zawodowego  poprzez  obserwację zajęć w Escola Alberta Sampaio. Specyfikę kształcenia praktycznego poznają w trakcie wyjazdów do portugalskich firm. Pobyt w firmach pozwoli na poznanie organizacji portugalskiego rynku pracy w obszarze turystyki, gastronomii, grafiki komputerowej. Wyjazd ten będzie też okazją do poznania nowego partnera w Programie Erasmus + pod kątem organizacji przyszłych staży zagranicznych dla uczniów Technikum Nr1.

Na doskonalenie zagraniczne skałada się także program kulturowy, który obejmuje między innymi poznanie zabytków Bragi, Porto, Guimaraes, kuchni portugalskiej, tradycji i zwyczajów tego kraju.

Językiem komunikacji podczas job shadowing będzie język angielski.