Aktualności › Sprzątaniu lasu - współpraca z Nadleśnictwem Wyszków

We wtorek 24.09.2019 roku uczniowie klasy 1LSg razem z wychowawcą Ewą Nowak-Kowalską, wzięli udział w sprzątaniu lasu.

Jest to pierwsza akcja w ramach współpracy klasy o profilu społeczno - przyrodniczym z Nadleśnictwem Wyszków.
Zebraliśmy pełnych 12 worków śmieci. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do sprawy oczyszczenia lasów w pobliżu Wyszkowa.
Wykorzystaliśmy pobyt w lesie do poznania tej biocenozy, jej roślin i zwierząt. W drodze powrotnej również obserwowaliśmy bogatą różnorodność biologiczną flory jesiennej. Drugim, ważnym celem wycieczki, była integracja klasy. Wszystkie cele zostały zrealizowane. Uśmiechnięci i zadowoleni z dobrze spełnionego zadania wróciliśmy do szkoły.