Harmonogram obchodów
„ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH”
w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
1. 06.02. – 06.03.2017r.
Przeprowadzenie następujących szkolnych konkursów przedmiotowych:
ü „Rymowanka matematyczna”
ü „Rebus matematyczny”
ü „Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA”
ü „Ciekawostka Informatyczna”- ulotka
ü „Krzyżówka Fizyczna”
ü „Światło i cień” – plakat
ü „Ciekawe zjawisko fizyczne” – prezentacja multimedialna
(odpowiedzialni: nauczyciele matematyki, informatyki i fizyki )
2. 03.03.2017r. – przeprowadzenie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA” -odpowiedzialni nauczyciele matematyki .
3. 08.03.2017r. – przeprowadzenie Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA - odpowiedzialny Jacek Pyt.
4. 09.03.2017r.- przeprowadzenie Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ALCHEMIK - odpowiedzialna Agnieszka Sasin.
5. 10.03.2017r. (piątek)
5.1. Dekoracja szkoły, gazetki okolicznościowe, wystawy prac konkursowych, plakaty
z ciekawostkami matematycznymi, informatycznymi, największymi naukowcami
i sentencjami sławnych myślicieli- odpowiedzialni: nauczyciele matematyki, informatyki, fizyki, chemii
i biologii ).
5.2. Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów przedmiotowych - odpowiedzialni nauczyciele matematyki, informatyki i fizyki.
6. 13.03.2017r. (poniedziałek)
6.1. Program „Bezpieczeństwo w Internecie” – świetlica szkolna, godz.10.45 (kl. I TCPG, I Pmb, ITH) oraz godz. 11.45 (kl.ITB, ILOP, ILOS) – odpowiedzialne:
Anna Kozon i Monika Studniarz.
6.2. Projekcja filmu „Jak nas śledzi i działa Google” – świetlica szkolna - odpowiedzialne: Anna Kozon,
Monika Studniarz.
Możliwość projekcji filmu innym klasom w terminie wcześniej ustalonym z Anną Kozon.
6.3. Pokaz multimedialny „Rola informatyki w naszym życiu” (telewizor na parterze) - odpowiedzialne:
Anna Kozon, Monika Studniarz.
6.4. Ćwiczenia laboratoryjne „Wykrywanie składników pokarmowych” dla uczniów kl.ITGa– sala 207, godz.8.50, odpowiedzialna Agnieszka Sasin.
6.5. Zajęcia z mikroskopowania i budowa anatomiczna człowieka – sala 207, godz.13.40 (kl.ITCPG),
godz.14.35 (kl.ILOP), godz.15.20 (kl.ITGa), odpowiedzialna Małgorzata Augustyniak.
W trakcie przerw międzylekcyjnych stanowiska w pracowni 207 będą dostępne dla wszystkich chętnych uczniów.
7. 14.03.2017r.(wtorek)
7.1. Ćwiczenia laboratoryjne „Środki czystości” – sala 207, godz.8.50 – odpowiedzialna Agnieszka Sasin.
7.2. Program z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki i Światowego Dnia Liczby Pi – świetlica szkolna, godz.10.45 (kl.ITCPG, ITH, IITH, IIITGa ), odpowiedzialne: Iwona Kordyszewska-Stryjek,
Danuta Książek, Anna Kozon.
7.3. Pokaz multimedialny „Matematyka na wesoło” (telewizor na parterze) – odpowiedzialni nauczyciele matematyki.
7.4. Pokaz zabawek fizycznych – sala 108, godz.11.40 (kl.I LOP), godz.12.35 (kl.ITGb) – odpowiedzialny
Jacek Pyt.
8. 15.03.2017r.(środa)
8.1. Pokaz zabawek fizycznych dla wszystkich chętnych uczniów – świetlica szkolna, godz.13.20, odpowiedzialny Jacek Pyt.
8.2. Ćwiczenia laboratoryjne „Zobacz, wykryj, zanotuj” :
ü Jakie mydło jest dobre dla mojej skóry? – doświadczenie
ü Badamy wodę – analiza
ü Co jemy? – wykrywanie glukozy i tłuszczów w żywności
- sala 207, godz.12.35 (kl. I TGb), godz.13.40 (kl. IV TGb), godz.14.35 (kl. II LOS), godz.15.30 (kl. III TGa), godz.16.25 (kl. I TH), odpowiedzialna Małgorzata Augustyniak.
W trakcie przerw międzylekcyjnych stanowiska w pracowni 207 będą dostępne dla wszystkich chętnych uczniów.
9. 16.03.2017r.(czwartek)
9.1. Otwarta lekcja matematyki na temat „Zastosowanie trygonometrii w zadaniach praktycznych” przeprowadzona przez Annę Sawiak – sala 203, godz. 8.50, (kl.IILOP).
9.2. Pokaz zabawek fizycznych – sala 108, godz.8.50 (kl.I TH), godz.10.45 (kl.I TB), odpowiedzialny Jacek Pyt.
9.3. Pokaz multimedialny „Matematyka na wesoło” (telewizor na parterze) – odpowiedzialni nauczyciele matematyki
10. 17.03.2017r. (piątek)
10.1. Ćwiczenia laboratoryjne i konkurs na temat „Wykrywanie składników
pokarmowych” – sala 207, godz. 9.45 (kl. III TG), odpowiedzialna Agnieszka Sasin.
10.2.Pokaz multimedialny „Rola informatyki w naszym życiu” (telewizor na parterze) – odpowiedzialne: Anna Kozon, Monika Studniarz.
11. 20.03.2017r. (poniedziałek)
11.1.Program podsumowujący obchody „ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH” –
świetlica szkolna, godz. 9.45 (kl. II TGa, II LOP, II TCPG), odpowiedzialne: Maria Czestkowska,
Anna Sawiak.
11.2. Rozstrzygnięcie konkursów przedmiotowych.
11.3. Zamknięcie obchody „ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH”.
Koordynatorem „ TYGODNIA PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH” w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie jest Maria Czestkowska – przewodnicząca Zespołu nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.
|