Aktualności › PRAWDA I MITY O AIDS

PRAWDA I MITY O AIDS

01.12.2023r. uczniowie klas: I LOS i I LLb wraz z nauczycielami języka polskiego: Kariną Gnatkowską i Marzanną Siemienowską na zaproszenie pracowników Biblioteki Pedagogicznej uczestniczyli w programie profilaktycznym dotyczącym zagrożeń związanych z Aids . Młodzież ze Skłodowskiej z dużą uwagą obejrzała prezentację o prawdach i mitach na temat choroby oraz wysłuchała  prelekcji na temat Aids, którą wygłosiła Grażyna Borkowska – Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie. Uzupełnieniem odczytu były informacje o zagrożeniach związanych ze stosowaniem używek, np.: tytoniu, alkoholu i narkotyków.  Młodzież mogła również obejrzeć wystawę tematyczną z okazji Światowego Dnia Aids.

Bardzo dziękujemy pracownikom Biblioteki Pedagogicznej i Pani Grażynie Borkowskiej za możliwość uczestnictwa w niezwykle pouczającym i wartościowym spotkaniu.

Marzanna Siemienowska,

Karina Gnatkowska