Aktualności › WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

Nauczyciele ze Skłodowskiej w Pierwotnej Puszczy

Puszcza Białowieska to miejsce, które każdy Polak powinien odwiedzić. Nauczyciele z ZS nr1w Wyszkowie postanowili z racji swojego święta, w dniach 13-15.10. , spenetrować ten przepiękny, zwłaszcza jesienią obszar Polski.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Przyrodniczo- Leśne Białowieskiego Parku Narodowego.

Następnie w towarzystwie przewodnika ruszyliśmy Szlakiem Dębów Królewskich. Ścieżka edukacyjna przybliżyła sylwetki władców Polski i Wielkich Książąt Litewskich.

W niedzielę, korzystając z dobrej pogody zwiedziliśmy Rezerwat Pokazowy Żubrów w którym oprócz Króla Puszczy zaprezentowały się żubronie, dziki, sarny, rysie, łosie.  Następnie wkroczyliśmy na ścieżkę edukacyjną Żebra żubra. Spacer po rezerwacie okazał się niepowtarzalnym przeżyciem.

Relaks i degustację podlaskich specjałów zapewnił Hotel Białowieski.

Trzydniowa wycieczka dostarczyła nowej wiedzy oraz zadowolenia z dobrze spędzonego czasu.