Aktualności › Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

6 października 2023 roku młodzież ze Skłodowskiej odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Uczniowie przygotowywali się do tej gry, korzystając ze zbiorów biblioteki szkolnej zakupionych z NPRCz. Przedstawiciele uczniów z klas 2LLa i 2LLb uczestniczyli w grze „Tolkienowskie Podchody”. Młodzież podzielona na cztery zespoły z dużym zaangażowaniem szukała odpowiedzi na zadane pytania, które stanowiły klucz do odgadnięcia głównego hasła. W haśle została zawarta informacja o miejscu, w którym znajduje się pudełko z tajemniczym kluczem. Niezwykle pomocne w odgadnięciu zagadek okazały  się zbiory naszej biblioteki szkolnej, z których młodzież systematycznie korzysta. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek związanych z twórczością brytyjskiego pisarza, który spopularyzował literaturę fantasy, uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli wystawę „Tolkien – twórca Śródziemia”.

Opracowały: Aldona Sarnacka i Karina Gnatkowska