Aktualności › AKADEMIA KUCHNI ROŚLINNEJ

Za nami wydarzenie w ramach programu Szef dla młodych talentów pt. Akademia Kuchni Roślinnej w Akademii Inspiracji Makro w Warszawie.

Tym razem uczniowie ze szkół gastronomicznych klasy 1 TG oraz II TG uczestniczyli dnia 19.05.2023r.  w spotkaniu edukacyjnym o tematyce kuchni wegańskiej i wegetariańskiej z elementami pokazów kulinarnych, baristycznych oraz prezentacji z zakresu wiedzy o trendach rynkowych w tej tematyce .Nie zabrakło także pysznych degustacji potraw i napojów roślinnych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu oraz quizach wiedzy z nagrodami. Wszyscy uczestnicy imprezy zostali nagrodzeni interesującymi książkami kulinarnymi.  Dodatkowo uczeń z klasy I TG  Igor Sieruta zdobył Zaproszenie na dowolny warsztat w Akademii Inspiracji Makro w Warszawie (Voucher).

To było niezwykle ciekawe wydarzenie, podczas którego uczniowie rozwijali swoje zainteresowania z zakresu wiedzy o żywieniu człowieka oraz technik kulinarnych.

Opiekunami wycieczki były p. Agnieszka Szczęsna oraz p. Magdalena Olton .