Aktualności › TARGI KSIĄŻKI I MEDIÓW VIVELO 2023

19 maja uczniowie z klas licealnych (III LPP, III LSA, III LSB) pod opieką bibliotekarek, w ramach działań zwiększających zainteresowanie książką i innymi źródłami informacji, wzięli udział w Targach Książki i Mediów VIVELO 2023.

Targi odbywały się na  PGE Narodowym w Warszawie. Targi podzielone były na wiele stref tematycznych i oferowały bardzo bogaty program. Każdy uczeń mógł skorzystać z różnych form, które były najbliższe jego zainteresowaniom. Uczniowie nie tylko poznali oferty książkowe wielu wydawnictw, ale mogli też zakupić je po atrakcyjnych cenach.  Wielu uczniów zatrzymało się na dłużej w strefie #Gaming, gdzie mogli pograć w najnowsze, ale również dawne, niedostępne już gry komputerowe. Inna grupa uczniów odwiedziła strefę #AUDIO, gdzie z bliska poznała pracę radiowca. Przy specjalnym stanowisku uczniowie zobaczyli , jak się nagrywa podcasty i audiobooki. W strefie czytelniczej Empiku wypróbowali nowe urządzenia i aplikacje „Empik Go”.

Bogatą ofertę zaprezentowała strefa #Japonia, gdzie odbywały się warsztaty origami i pokaz rysunku MANGA. Uczniów bardzo zainteresowała kultura  i tradycje japońskie. Oglądali japońską biżuterię, i stroje. Najdłużej zatrzymywali się przy zbroi samuraja.

Wyjątkowo ciekawą formą  zachęcenia młodzieży do poznania treści nowości wydawniczych, było spotkanie z pisarką panią Magdaleną Witkiewicz, która opowiedziała o swoich nowych książkach  i zachęciła do ich przeczytania. Spotkanie z panią Magdaleną Witkiewicz odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Na koniec postanowiliśmy zakupić kilka książek, w których autorka zamieściła dedykacje dla czytelników naszej biblioteki szkolnej.

Bibliotekarki