Aktualności › Upamiętnienie Konstytucji 3 Maja

By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość

28 kwietnia uczniowie klas I LOP, II TT, II LOS, II TG, III TCp oraz IV TCp pod kierunkiem nauczycieli Urszuli Salwin i Mileny Czarnik przedstawili społeczności szkolnej wyjątkowe wydarzenie upamiętniające 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Hymnu narodowego, po czym  narratorzy przybliżyli zarys historyczny poświęcany obradom Sejmu Czteroletniego i Ustawy Rządowej z 1791 r. Całość uroczystości wzbogacono recytacją wierszy m.in. „Trzeci Maj”, „Rocznica”, satyr „Zagadki Sejmu Czteroletniego” i „Na Króla”. Wiersze przeplatały się z utworami „Witaj majowa jutrzenko”, „Uwierz Polsko” i „Miejcie nadzieję”. Upamiętnienie Konstytucji 3 Maja było okazją do mówienia o patriotyzmie,  wolności i ojczyźnie.