Aktualności › DZIEŃ UMYSŁÓW ŚCISŁYCH

14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 kolejny raz obchodziliśmy Dzień Umysłów Ścisłych. Wybraliśmy taką datę, gdyż 14 marca jest Międzynarodowym Dniem Liczby Pi, a także Międzynarodowym Dniem Matematyki.

Dzień Umysłów Ścisłych świętujemy w naszej szkole po to, aby uatrakcyjnić uczniom nauprzedmiotów, takich jak: chemia, fizyka, matematyka, biologia, geografia i informatyka. Udział w grach, konkursach i zabawach ma na celu ukazanie innej strony nauki, czyli tego, że może być przyjemna i dawać radość.

Nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczychwraz z uczniami podjęli różnorodne działania. Przygotowano gazetki tematyczne w pracowniach przedmiotowych oraz dekoracje korytarzy. Została zorganizowana wystawa prac plastycznych z ochrony środowiska pt. „Ekocyrkularni”. Celem wystawy było ukazanie, że dzielenie się, ponowne używanie, odnawianie i recykling istniejących materiałów służy ochronie naszej planety. Na lekcjach geografii w wybranych klasach trzecich był zorganizowany Mix Geograficzny. W klasach IV TGg oraz I BS odbył się konkurs Alchemik, który dotyczył chemii ogólnej a także wykonywania prób Tallensa i Trommera. Uczniowie klasy II LOS wzięli udział w Grze Terenowej, której celem była rywalizacja, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, a także utrwalenie wiedzy z działu „Fizjologia roślin”.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali krzyżówki, zabawki i rebusy fizyczne oraz wykonywali dodatkowe prace związane z ciekawymi zjawiskami fizycznymi. W ramach obchodów Dnia Umysłów Ścisłych planowane są jeszcze konkursy matematyczne: Matex dla uczniów klas maturalnych i Alfa dla uczniów klas młodszych.

Na lekcjach informatyki uczniowie przygotowywali plakaty oraz ulotki informacyjne dotyczące obchodzonego święta.