Aktualności › BAL STUDNIÓWKOWY 2023

„Takiej drugiej nocy nie będziesz miał,

Takiego nieba pełnego gwiazd

Gwiazdy, stańcie na chwilę, na jedną chwilę,

Której powiem:  trwaj.”

Słowa wiersza Jarosława Iwaszkiewicza z pewnością oddają nastrój i odczucia, jakie towarzyszyły maturzystom Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie na balu studniówkowym 14 stycznia 2023 roku.

Bal rozpoczęły dźwięki tradycyjnego staropolskiego poloneza. W pierwszej parze kroczyli dyrektor ZS Nr 1 Pan Marian Popławski z uczennicą Zuzanną Damętką, a tuż za nimi wicedyrektor Elżbieta Mańko, wicedyrektor Izabela Balińska, kierownik kształcenia praktycznego Katarzyna Sawicka oraz pedagog szkolna Marianna Popławska. Po zatańczeniu poloneza uczniowie prowadzący uroczystość – Oliwia Borczon oraz Adrian Białobrzeski z kl. 4 LSb – przywitali przybyłych gości: wicestarostę powiatu wyszkowskiego Pana Leszka Marszała, księdza kanonika Zdzisława Golana oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Ewę Lewandowską. Podczas przemówień uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów.

Maturzyści przygotowali podziękowania przede wszystkim dla dyrekcji i nauczycieli za trud włożony  w  nauczanie, za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość. Słowa uznania odebrali także wychowawcy: Maria Czestkowska,  Edyta Bocian, Marzena Strzemieczna, Sylwia Abramczyk,  Katarzyna Ostrowska,  Justyna Sobczak, Sylwester Śniadała. Podziękowania skierowane zostały do rodziców, którzy zorganizowali bal. Pięknym upominkiem była część artystyczna w wykonaniu maturzystek. Piosenkę Anny Jantar pt. „Radość najpiękniejszych lat” wykonały uczennice klasy 4 LSb: Kamila Tomczak, Aleksandra Rytelewska, Aleksandra Stępnowska, Katarzyna Siatkowska. Natomiast Maja Żołędowska z klasy 4 LSa zaśpiewała piosenkę pt. „Ostatni szkolny bal” napisaną przez Panią Irenę Zdunek specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło również pięknego walca w wykonaniu maturzystów. Później była już tylko szampańska zabawa…

Opracowała: Edyta Bocian