Aktualności › PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w różnych przedsięwzięciach organizowanych

w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

Hasło tegorocznych obchodów:

C Z Y T A N I E       D L A       P O K O J U .

W haśle czytania dla globalnego pokoju i harmonii mieści się wiele istotnych wątków interpretacyjnych, np.:

• Popularyzacja literatury pokazującej grozę i tragizm wojny oraz agresję

• Rola literatury i szeroko pojmowanego oczytania w kształtowaniu postaw tolerancji, doceniania wagi rozwiązywania konfliktów w duchu dialogu

• Wykorzystanie literatury do kształtowania empatii dla ofiar działań wojennych

Nasze propozycje na październik, to:

• Konkurs plastyczny: „Ilustracja do utworu o tematyce wojennej”. Praca wykonana w ołówku - do 25.10.2022r.
  • Przygotowanie recenzji książki o tematyce wojennej pod nazwą „Przeczytaj, bo to ważne” – do 25.10.2022r.
  • Lekcje wychowawcze poświęcone tegorocznym obchodom, zakończone stworzeniem klasowej mapy mentalnej „Pokój to…” do 25.10.2022r.
  • Wystawy beletrystyki i książek popularnonaukowych o tematyce wojennej.
  • Projekcja filmów o tematyce wojennej w świetlicy szkolnej.
  • Prezentacja multimedialna na lekcje wychowawcze: „12 powodów, dla których warto czytać książki”.
  • Poznajemy zbiory i działalność innych bibliotek w naszym mieście – wyjścia z klasami do Biblioteki Pedagogicznej i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej.
  • Stworzenie listy zakupów bibliotecznych – książek, które uczniowie chcieliby wypożyczyć z naszej biblioteki.

O szczegóły pytajcie w bibliotece oraz u nauczycielek języka polskiego.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki na długie, jesienne wieczory.