Aktualności › Konkurs geograficzny „ GALILEO” rozstrzygnięty

W  ogólnopolskim konkursie geograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie  wzięło udział 16 uczniów  z klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie. Z obszaru Polski do konkursu przystapiło 102 uczniów. Uczniowie naszej szkoły zajęli lokaty:

1. Patrycja Gago - 25,
2. Jakub Księżak- 26,
3. Natalia Jechna, Aleksandra Solmińska i Maciej Kacprzyński - 27,
4. Klaudia Wojtkowska - 30,
5. Wiktoria Trejber, Julita Rybak, Natalia Łyczkowska - 32,
6. Jan Wyszyński - 33,
7. Weronika Postek, Klaudia Murza - 34,
8. Paulina Bubrowiecka, Jakub Koński - 35,
9. Filip Falba - 37,
10. Aleksandra Dąbrowska - 38.

Są to wyniki powyżej średniej krajowej. Nadmieniamy, że konkurs odbył się 6 marca 2020r Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wyboru złożonego z 26 pytań. Pytania konkursowe dotyczyły głównie  surowców energetycznych i produkcji energii elektrycznej oraz zagadnień z zakresu przemysłu i usług jako sektorów gospodarki.

Organzatorzy konkrsu poniższymi słowami dziękują za organizację konkursu

„Szanowna Dyrekcjo oraz Szanowni Nauczyciele”
Na wstępie chcielibyśmy wszystkim zaangażowanym serdecznie podziekować za trud włożony w organizację konkursu w szkole. Praca z Państwem była dla nas przyjemnoscią  i wyrażamy głęboką nadzieje, że w przyszłosci bedziemy mieli zaszczyt ponownie z Państwem współpracować”.

Gratulujemy naszym uczniom wysokich wyników i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłych edycjach konkursu. Uczniowie jako nagrody otrzymają  dyplomy i wysokie oceny z geografii.

Opiekunem konkursu była Bożena Pikora - nauczyciel geografii.

Opracowała: Bożena Pikora