Aktualności › POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W  dniu 11 października  2019 roku odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Wyszkowa. Uroczystość miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury ,,Hutnik”. Rozpoczęto powitaniem zaproszonych gości oraz pięknym występem artystycznym ,,Herbatka u Starszych Panów”. Utwory legendarnego kabaretu zaśpiewało dwoje solistów przy akompaniamencie pianisty, z wielką dawką dobrego, inteligentnego humoru. Następnie głos zabrali gospodarze uroczystości: starosta Pan Jerzy Żukowski, wiceburmistrz Pani Aneta Kowalewska oraz zaproszeni goście m.in. zastępca dyrektora DOS w Ostrołęce Pan Mirosław Grzyb. W przemówieniach padały przede wszystkim serdeczne życzenia dla nauczycieli oraz subiektywne refleksje dotyczące powinności pedagogicznej, a także obecnej sytuacji szkolnictwa. Starosta Wyszkowski wyróżnił nagrodami wielu nauczycieli, w tym z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie: dyrektora szkoły Pana Mariana Popławskiego, Panią Lubow Adamską, Panią Bożenę Pikora, Panią Katarzynę Sawicką i Pana Cezarego Maciorowskiego. Gratulacje! Zawód nauczyciela jest jednocześnie piękny i trudny. Pełni rolę przekazu dla młodzieży, zarówno wiedzy szczegółowej, merytorycznej jak i wychowania, wskazywania na to co w życiu istotne; co powoduje, że trzeba i należy być dobrym człowiekiem. Takie właśnie wartości można było ,,wynieść” z owej uroczystości. Powiatowe i miejskie święto zakończył słodki poczęstunek.