Informacje dla uczniów

Oto zadania o których mówiłam na lekcji. Zarówno zadania dla II Lzi jak i III TB są to proste zadania. Proszę zrobić je na oddzielnej kartce na najbliższą lekcję. Kartki zbiore i sprawdzę wasze rozwiązania.

Miłej nauki

Anna Sawiak

Zadania dla klasy III TB

Zadania dla klasy II Lzi

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur – edycja 2011 / 2012

adrs strony internetowej konkursu http://www.kangur-mat.pl/

Głównym organizatorem konkursu matematycznego "Kangur Matematyczny" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie "Kangourou Sans Frontières". Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).
Zadania i testy konkursowe, ich rozwiązania oraz karty uczestników przygotowywane są przez krajowy Komitet Organizacyjny we współpracy z „Kangourou Sans Frontières”. Konkurs Kangur jest realizowany w postaci jednorazowego testu, na rozwiązanie którego uczestnicy mają 75 minut. Wyróżnia się 5 kategorii uczestników, którzy różnią się poziomem wiedzy matematycznej:
  • "Maluch" –  uczniowie klas III i IV szkoły podstawowej
  • "Beniamin" – uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej
  • "Kadet" – uczniowie klas I i II gimnazjów
  • "Junior" – uczniowie klas III gimnazjów, I liceów i techników oraz I, II
    i III zasadniczych szkół zawodowych
  • "Student" – uczniowie klas II i III liceów oraz II, III i IV techników
  • konkurs matematyczny Kangurek dla klas I-II szkoły podstawowej.
W naszej szkole 19 uczniów pisać będzie kategorię „Junior” i 23 uczniów kategorię „Student”

Przykładowe zadania z kategorii Student

Kategoria PRZYKŁADOWE ZADANIA ODPOWIEDZI
JUNIOR
STUDENT

Rozstrzygnięcie  I Etapu
III Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Alfa"

Młodzież naszej szkoły, szczególnie zainteresowana matematyką miała okazję spróbować swoich sił w I Etapie III Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Alfa". W I Etapie Konkursu  wzięło udział 41 uczniów z Technikum Nr 1, II Liceum Ogólnokształcącego oraz I Liceum Profilowanego. Nad przebiegiem I Etapu czuwały nauczycielki matematyki p.Danuta Książek i p.Anna Sawiak.  Poniżej znajduje się lista z nazwiskami uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów:

Lp.

1 Anna Durska III Lso
2 Wioleta Nowosielska IV TH
3 Monika Prus  IV TH
4 Katarzyna Tak  III Lzi
5 Żaneta Bryl III TOŚ
6 Anna Gąsiorek III Lzi
7 Hubert GoŚciniec III TB
8 Jan Kopiejewski III Lzi
9 Ewelina Szatanek III TGa
10 Karolina ZyŚk IV TH

II Etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Alfa" odbędzie się 25 lutego o godz. 11.40 w sali 01.

Konkurs matematyczny Kangur – edycja 2009 / 2010

18 marca 2010r. (czwartek), godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 odbędzie się
konkurs matematyczny "Kangur Matematyczny".

• "Maluch" –  uczniowie klas III i IV szkoły podstawowej
  • "Beniamin" – uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej
  • "Kadet" – uczniowie klas I i II gimnazjów
  • "Junior" – uczniowie klas III gimnazjów, I liceów i techników oraz I, II
    i III zasadniczych szkół zawodowych
  • "Student" – uczniowie klas II i III liceów oraz II, III i IV techników
  • konkurs matematyczny Kangurek dla klas I-II szkoły podstawowej.
W naszej szkole uczniowie pisać będą kategorię „Junior” i „Student”
Testy konkursowe tych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudnoŚci (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 30 punktów, maksymalnie może więc uzyskać 150 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Drodzy Uczniowie

Zapraszamy do udziału w konkursie TEST MATEMATYKA PLUS, który odbędzie się 6 listopada o godz. 10.

Konkurs jest organizowany dla zwiekszenia motywacji Waszej kochani uczniowie, w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej.

Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwoli poznać poziom Waszej matematycznej wiedzy. Każdy uczestnik w nagrodę dostanie prezent - czterokolorowy długopis. WŚród osób, które zdobędą największą liczbę punktów zostana rozlosowane cenne nagrody: notebook, aparat cyfrowy, kamera cyfrowa, konsola xBox, i Touch.

Inicjatorem konkursu jest Oxford Educational International - London.

Osoby, które chcą wziąŚć udział w konkursie muszą spełnić następujące wymagania:

• ocena za ostatni rok szkolny z matematyki to minimum dobry
  • wpłacenie wpisowego w wysokoŚci 7 zł

Zainteresowanych odsyłam do uczącego w klasie nauczyciela matematyki.

Czekamy na zgłoszenia