Dzisiaj jest .
Aktualności
Zjazd Absolwentów 1948-2018

Szanowny Absolwencie

ZAPROSZENIE

Zbliża się uroczystość z okazji „70-lecia Szkolnictwa Zawodowego w Wyszkowie w 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbędzie się ona w naszej szkole w dniu 5 października 2018 r. Jest to uroczystość Powiatu Wyszkowskiego. Będzie ona doskonałą okazją do podsumowania podejmowanych działań wielu pokoleń nauczycieli, rodziców i uczniów, ukierunkowanych na edukację zawodową i ogólną w latach 1948 – 2018.

Odbiorcami tego wydarzenia bedą Absolwenci kształcący sie w Wyszkowie w zasadniczych szkołach zawodowych, liceach zawodowych, technikach a także liceach ogólnokształcących rozsiani po całym kraju i zagranicą oraz społeczność szkolna i lokalna, zaproszeni goście. Specjalnie dla Państwa udostępniamy zbiory zgromadzone przez 70 lat w Izbie Pamięci szkoły.

Wierzę, że Nasi Absolwenci zasługują na wyróżnienie za to, że są Absolwentami Szkół Wyszkowskich, za dotychczasową aktywność i osiągnięcia zawodowe oraz rodzinne. Państwa obecność przyczyni się do uświetnienia tej niezwykłej uroczystości, umożliwi odświeżenie kontaktów i stworzy okazję do wielu wspomnień z życia w ławach szkolnych.

Do zobaczernia w dniu 5 października 2018 r.

A oto kilka informacji dla Absolwentów: Bardzo proszę o wpisanie w okienku data i kwota wpłaty, podczass rejestracji, adresu do korespondencji w celu przesłania Państwu zaproszenia lub przesłanie tych danych na adres szkoły.

Rejestracja uczestników drogą elektroniczną - po lewej stronie stronie jest zakładka, wystarczy kliknąc  i wypełnić formularz - Rejestracja uczestników na Zjazd Absolwentów

Zakwaterowanie:

http://www.wyszkow.zdz.edu.pl/wyszkow/galeria/category/3-hotel   

http://www.1lowyszkow.pl/index.php?id=internat

Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Jowisz"

 

Informacja o osobach towarzyszących znajduje się w Regulaminie Zjazdu

Istnieje możliwość zgłoszenia na Zjazd Absolwentów na Karcie Rejestracyjnej

Program uroczystości w załączeniu Agenda

Marian Popławski - dyrektor

 

Utworzony 2018-07-18 18:42:04 przez Popławski Marian. Ostatnio modyfikowany 2018-07-18 22:15:33 przez Popławski Marian.
wakacje

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składam wszystkim Koleżankom i Kolegom Nauczycielom i Pracownikom Skłodowskiej oraz Szanownym Rodzicom i Drogim Uczniom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku. Życzę dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeńprzeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzę, byśmy wszyscy mogli się we wrześniu spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Marian Popławski
Dyrektor

Utworzony 2018-07-05 07:56:32 przez Popławski Marian. Ostatnio modyfikowany 2018-07-05 07:59:52 przez Popławski Marian.
Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych

 W dniu 18 czerwca 2018 r. odbyła się konferencja podsumowująca realizację planów rozwoju edukacyjno – zawodowego  stypendystów naszej szkoły. Bohaterowie tego wydarzenia:  Ewelina Choszczyk, Joanna Skwara – stypendystki „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” oraz Sylwia Domalewska  realizująca projekt „Mazowiecki program stypendialnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”  przedstawili bardzo interesujące prezentacje swoich projektów.  Uczennice wspierali szkolni doradcy zawodowi a zarazem ich opiekunowie: Katarzyna Zglinicka i Bogusława Pawelska-Kozon.

Ewelina realizowała projekt pt.” Rozwój wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów zawodowych w tym języka angielskiego”, w ramach którego ukończyła kurs rysunku, języka angielskiego, zakupiła fachową literaturę, laptopa i urządzenie wielofunkcyjne.  Doposażyła także swoje stanowisko pracy w nowe biurko i specjalistyczną lampę. Efekty swojego rozwoju prezentowała podczas lekcji w młodszych klasach i wystawach swoich rysunków.
Asia natomiast realizowała projekt pn. „Rozwój wiedzy i umiejętności z zakresu carvingu”, w ramach którego ukończyła kurs carvingu oraz florystyki, kurs języka angielskiego oraz uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych Euro Gastro. Wykonała szereg pokazów swoich umiejętności i zdobytych w ramach tego programu doświadczeń.
Sylwia zaś realizowała projekt pn. „Rozwój wiedzy i zainteresowań z zakresu zastosowania informatyki w matematyce”.   Zainwestowała w nowy sprzęt komputerowy oraz fachową literaturę. Wykonała szereg materiałów naukowych, które przekazała jako pomoce dydaktyczne do pracowni matematycznej. 
Stypendysta Piotr Kozon realizował projekt pn. „Tworzenie, opieka oraz modyfikacja strony www” w ramach Programu „„Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”
 
Zebrani na widowni uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali  prelekcji swoich kolegów, którzy z niezwykłym zapałem  dzielili się swoimi zainteresowaniami. Dzięki otrzymanym środkom  mogli zakupić pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, fachową literaturę, opłacić kursy i szkolenia. 
Razem z opiekunami zachęcili kolegów do udziału w kolejnych edycjach tego programu. 
 
Utworzony 2018-07-03 12:38:32 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2018-07-03 13:14:48 przez Czyż Adam.
SPRAWOZDANIE Z PIKNIKU NAUKOWEGO

Dnia 09 czerwca 2018 roku przed Stadionem Narodowym w Warszawie odbył się 22 jubileuszowy Piknik Naukowy,  jedna z największych imprez plenerowych w Europie o tematyce naukowej. Powstał z inicjatywy prof. IF PAN Łukasza Turskiego oraz pracowników Polskiego Radia.

Opinie uczniów Zespołu Szkół Nr1 w Wyszkowie na temat pikniku z klas I LOS, I LOP.:


„Wybrałam się z dziewczynami (Roksaną, Wiktorią i Klaudią). Gdy już dotarłyśmy na miejsce, zaczęłyśmy zwiedzać, oglądać i korzystać. Na początku było mało ludzi ale z biegiem  czasu przybywało coraz więcej. Przy stoiskach były różne zadania, które można było wykonać i były one dla chętnych. Pogodna była by prawie idealna gdyby nie te 30C, które powodowało brak sił. Jednak byłyśmy zdeterminowane i wiedziałyśmy po co tam pojechaliśmy. Z tego spotkania wyniosłam trochę wiedzy jak i fajne i na temat ‘’FIZYKI’’ ciekawe i istotne rzeczy jak i drobne upominki. Mam nadzieję, że jeśli ponownie będzie taki piknik to nie wybierzemy się sami lecz cała grupą. Ogólnie podsumowując podobało mi się i nie żałuje, że się tam wybrałam.” [...]

Inicjator projektu edukacyjnego Jacek Pyt.
 

Zapraszamy do galerii.

Utworzony 2018-06-29 14:37:01 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2018-06-29 14:45:48 przez Czyż Adam.
Polski Czerwony Krzyż dla potrzebujących dzieci i młodzieży

W dniach 25 i 28 maja wolontariusze z klas III TG b oraz III TH uczestniczyli w zbiórce publicznej zorganizowanej przez PCK, której celem było zebranie funduszy na zorganizowanie wypoczynku letniego w czasie wakacji dla dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych z terenu powiatu wyszkowskiego.

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za pracę na rzecz innych osób oraz osobom, które pragnęły pomóc innym  i wesprzeć tę akcję.

 

Utworzony 2018-06-29 14:33:00 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2018-06-29 14:33:26 przez Czyż Adam.
Spotkanie absolwentów

Utworzony 2018-06-28 09:20:28 przez Czyż Adam.
I TURNIEJ SZACHOWY - wyniki

18 czerwca 2018 roku w świetlicy szkolnej odbył się I Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 16 osób: Rafał Mróz (2 LOP), Jakub Makarewicz (2 LOP), Martyna Jurczyńska (2 LOP), Jakub Ciach (1 LOL), Patrycja Dziewulska (1 LOL), Nico Wouters (1 LOL), Katarzyna Kalinowska (1 LOL), Roman Nizevych (1 LOL), Gabriela Grzyb (1 LOL), Adrianna Zonik (1 LOL), Konrad Gałązka (1 TOT), Kacper Miałkowski (1 TOT), Przemysław Gąsiewski (1 TB), Konrad Paś (1 TH), Dominik Jankowski (2 TGb) i pan Cezary Maciorowski (nauczyciel wychowania fizycznego).

Wyniki rozgrywek szachowych przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – pan Cezary Maciorowski
  • II miejsce – Jakub Ciach
  • III miejsce – Konrad Paś
  • Wyróżnienie - Rafał Mróz

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
Opiekunowie Szkolnego Koła Szachowego: Katarzyna Sawicka, Sylwia Wojciechowska i Jacek Niewiadomski

Utworzony 2018-06-25 14:45:41 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2018-06-25 14:48:11 przez Czyż Adam.
Wycieczka klas przyrodniczych do Dębego

Dnia 12.06.2018r. odbyła się wycieczka uczniów klas przyrodnich: I LOS i II LOS oraz I TGC do stopnia wodnego w Dębem oraz do elektrowni wodnej Dębe. Uczniowie dowiedzieli się, że jezioro Zegrzyńskie jest sztucznym zbiornikiem powstałym w wyniku spiętrzenia wody na rzece Narwi na 21,6 km. Stopień wodny powstał w latach 1957 – 1963r. Zapora osiąga wysokość 5,5 m. Wszyscy podziwiali niezwykłe krajobrazy otoczenia tamy. Wysłuchali ciekawej pogadanki przewodników dotyczącej historii budowy i znaczenia tamy dla środowiska oraz wykorzystania hydrologicznego zbiornika dla elektrowni wodnej. Opiekunami wycieczki były nauczycielki: Magdalena Olton i Agnieszka Sasin.

Utworzony 2018-06-22 14:06:05 przez Czyż Adam.
Autostopem przez Polskę z przedszkolakami

Kontakt z żywym słowem i gra aktorów na scenie fascynuje dzieci oraz dorosłych od wielu już pokoleń. Stąd też 12 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Autostopem przez Polskę” skierowane do najmłodszych odbiorców. Na widowni zasiadły 4 – latki z grupy „Sówek” i „Mrówek” Przedszkola Nr 7 w Wyszkowie oraz 6 – latki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wyszkowie. Swój talent aktorski zaprezentowali uczniowie klasy I TOT oraz II LOP pod kierunkiem polonistek: Kariny Gnatkowskiej, Anny Kordyszewskiej i Katarzyny Zglinickiej.

Spektakl miał na celu rozbudzanie zainteresowań literaturą, muzyką, tańcem wśród dzieci a także krzewienie wartości patriotycznych od najmłodszych lat. Z okazji Roku dla Niepodległej scenariusz widowiska opierał się na najpiękniejszych legendach polskich, takich jak „Wars i Sawa”, „Kluskowa brama”, „Dlaczego Bałtyk jest słony?”, „ O smoku wawelskim”, które stanowią podwalinę naszych tradycji narodowych. Starannie przygotowane sceny połączone z projekcjami ruchomego obrazu, muzyki i tańca wzbudziły duże zainteresowanie najmłodszych widzów. Uwaga dzieci skupiona była także na grze młodych aktorów, pięknych strojach oraz dekoracjach. Na twarzach maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i niewątpliwie pozostanie w pamięci młodszych widzów i starszych aktorów.

Utworzony 2018-06-20 15:23:35 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2018-06-20 15:48:31 przez Czyż Adam.
Piękna Niepodległa

W dniu 13 czerwca 2018r Burmistrz Wyszkowa we współpracy ze Szkołą Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku Filia w Wyszkowie oraz Szkoła Podstawowa Nr1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie zaprosili do świętowania nauki w ramach VIII Wyszkowskiego Dnia Nauki, pod hasłem "Piękna Niepodległa".
Nasza szkoła zaprezentowała się pod hasłem: "70- lecie szkolnictwa zawodowego i 15 - lecie nadania imienia Marii Skłodowskiej - Curie Zespołowi Szkół Nr 1w Wyszkowie w 100 - lecie odzyskania niepodległości prze Polskę". Stoisko "Skłodowskiej" było niewielkim fragmentem Szkolnej Izby Pamięci. Wśród eksponatów znalazły się przede wszystkim kroniki szkolne, które cieszyły się wielkim powodzeniem wśród zwiedzających - niektórzy szukali śladów swojej obecności w murach naszej szkoły, które umiejętnie wybrała pani Katrzyna Sawicka, nauczyciel historii a zarazem opiekun Izby Pamięci.  Wystawione zostały dyplomy i puchary prezentujące  nasz dorobek i osiągnięcia minionych lat. [...]

Utworzony 2018-06-18 10:19:39 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2018-06-18 10:50:41 przez Czyż Adam.Galeria
Ostatnio dodane:
photo_newest
Najczęściej oglądane:
photo_star


Copyright © 2018 by Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie.

Zamknij Strona stosuje tzw. cookies przede wszystkim aby ułatwić korzystanie z witryny. Użytkownicy serwisu mogą samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych plików cookies.