Wręczenie umów stypendialnych

27 stycznia 2016r. dwoje uczniów Zespołu Szkół Nr 1 Małgorzata Szulkowska II TGB i Mateusz Ciarkowski IV TB wraz z opiekunami Marianną Popławską i Anną Gałązką - Rytelewską gościli na uroczystości wręczenia umów stypendialnych w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Uczniowie otrzymali z rąk Pani Marszałek Elżbiety Lanc I Pana Marszałka Adama Struzika umowy stypendialne i dyplomy. Mieli również okazję wysłuchać porywającego wykładu Pana Aleksandra Pawlickiego pt "Naprawdę wielka odwaga albo o tym, że komu zacząć się udało, ten ma połowię dzieła".

Należy zwrócić uwagę, że w naszej szkole w ramach projektu " Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" zakwalifikowanych jest 18 osób. Małgorzata Szulkowska i Mateusz Ciarkowski to uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen
z przedmiotów zawodowych.

Wszystkim stypendystom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

AGR

Utworzony 2016-02-04 11:27:55 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2016-02-04 12:17:54 przez Czyż Adam.
Podziękowanie

Utworzony 2016-02-04 08:44:50 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2016-02-04 08:47:24 przez Czyż Adam.
Dyrektor Marian Popławski na spotkaniu u Pani Minister Edukacji Narodowej

W dniu 26 stycznia 2016 r. przedstawiciele Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole gościli u Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Tematem rozmowy była przede wszystkim współpraca w zakresie realizacji priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podczas spotkania omawiano plany MEN w zakresie planowanego ustroju szkolnego. Uczestnicy spotkania przedstawiali problematykę sześciolatków, planów w zakresie gimnazjum, liceum, kształcenia zawodowego , także w technikum. Omówiono sprawy dotyczące planów nauczania, organizacji zajęć pozalekcyjnych, w tym SKS, sklepików szkolnych, podręczników, e-podręczników  a także innych spraw dotyczących organizacji szkół i placówek oświatowych. Pani Minister zwróciła uwagę na problem sześciolatków, szerokopasmowy Internet w szkołach oraz zajęcia wychowania fizycznego w szkołach.

Utworzony 2016-01-29 10:40:14 przez Popławski Marian. Ostatnio modyfikowany 2016-01-29 10:41:28 przez Popławski Marian.
Ferie z książką

Nie wiesz jak spędzić ferie? Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczenia książek, które na pewno pozwolą Ci ciekawie zagospodarować czas wolny. Oferujemy nowości wydawnicze, jak i inne nie mniej ciekawe książki, które zabiorą Cię w świat fantazji, duchów, wampirów. Jeżeli nie lubisz fantastyki mamy dla Ciebie powieści obyczajowe, romanse i kryminały, poezję i biografie.

Utworzony 2016-01-28 14:04:13 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2016-01-29 08:55:41 przez Czyż Adam.
Promocja Młodych Talentów

Zwycięzcą konkursu na opowiadanie o tematyce fantastycznej został Dominik Samselski z klasy II LOP. Konkurs został ogłoszony w październiku przez bibliotekę szkolną. Opowiadanie „Alicja” można przeczytać klikając w poniższy link.

Zwycięzcy gratulujemy.

Utworzony 2016-01-28 13:53:15 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2016-01-28 13:55:03 przez Czyż Adam.
52 książki

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do włączenia się w inicjatywę czytelniczą 52 ksiązki. Akcja polega na przeczytaniu jednej ksiązki tygodniowo. Szczegółowe informacje znajdziesz w bibliotece szkolnej lub klikając w link.

Utworzony 2016-01-27 15:41:21 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2016-01-27 15:55:59 przez Czyż Adam.
Uroczysta Gala „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”

21.01.2016r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyła się uroczysta Gala „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka” zorganizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Łucja Borkowska uczennica klasy II TH została laureatką II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Wiersz o Babci i Dziadku”, zdobywając nagrodę specjalną w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica otrzymała nagrodę z rąk znanych aktorów: Teresy Lipowskiej, Moniki Kamieńskiej – Honorowej Babci i Bronisława Wrocławskiego –Honorowego Dziadka. Nagroda była bardzo cenna – laptop.

Jednak najcenniejsze dla Łucji okazały się recenzje płynące z ust Teresy Lipowskiej – przewodniczącej jury konkursu literackiego, która osobiście zaprezentowała wiersz uczennicy pt „Wizyta Babci i Dziadka”. Aktorka podkreśliła niezwykłość budowy utworu literackiego, dowcip i ciepło płynące w kierunku dziadków oraz niezwykłą spostrzegawczość dotyczącą nadopiekuńczości seniorów. Widownia nagrodziła wiersz gromkimi brawami.

Utworzony 2016-01-27 10:03:57 przez Popławski Marian.

Uczniowie klas: III TB i III TCPG
zainteresowani wyjazdem na zagraniczny staż do Włoch
w ramach projektu
„ Zagraniczna praktyka miejscem doskonalenia zawodowego i samorealizacji”
mogą od dnia 13 stycznia (środa) odbierać
w sekretariacie szkoły dokumenty aplikacyjne wymagane w projekcie.

Wypełnione formularze należy składać do p. dyrektor E. Mańko
do dnia 22 stycznia.
Rozmowy rekrutacyjne do Projektu odbędą się w dniu 15lutego
Informacji udziela Bogusława Pawelska – Kozon, szkolny doradca zawodowy.

Utworzony 2016-01-26 08:47:39 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2016-01-26 08:52:05 przez Czyż Adam.
ZBIÓR ZADAŃ PRZYGOTOWUJĄCY DO MATURY Z MATEMATYKI - WYD. CKE

W ZAKŁADCE BLOK MATEMATYCZNY-MATURA DOSTĘPNY JEST DO POBRANIA ZBIÓR ZADAŃ MATURALNYCH, KTÓRE WYDAŁA CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA.

Utworzony 2016-01-26 00:20:05 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2016-01-27 22:49:22 przez Sawiak Anna.
PLAN LEKCJI

W zakładce Plan lekcji zamieszczony został plan obowiązujący od 18 stycznia 2016 roku.

Utworzony 2016-01-15 23:09:08 przez Sawiak Anna.

Copyright © 2008 by Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.