Dzisiaj jest .
Aktualności
Mikołajki_2019

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii  Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie  ogłasza piątek  06 grudnia 2019 r. /Mikołajki/,  jako dzień bez ocen niedostatecznych, kartkówek i odpowiedzi ustnych.

Niech to będzie dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, pozytywnych emocji. Powinien obfitować w różne Mikołajkowe atrakcje.

W tym dniu w szkole będzie dominował kolor czerwony .

Bardzo prosimy  nauczycieli o ocenianie wypowiedzi i aktywności uczniów dobrymi i bardzo dobrymi ocenami.

Utworzony 2019-12-05 15:48:02 przez Popławski Marian.
Wyszków oddycha czystym powietrzem

W piątek 22 listopada klasy II LOL, II TB, ITHg i TGp uczestniczyły w spotkaniu z Panią  Martą Ciuraj – Makarewicz pod tytułem „Wyszków oddycha czystym powietrzem”. Celem lekcji edukacyjnej było propagowanie wiedzy na temat smogu i dbałości o czyste powietrze.

Utworzony 2019-11-28 13:21:14 przez Sawiak Anna.
CZYSTE MAZOWIECKIE TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA

20 listopada w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie zapisał się w kartach jej historii jako dzień promowania postaw i działań proekologicznych. Społeczność szkolna gościła Mazowiecką Kurator Oświaty p. Aurelię Michałowską, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej p. Kamilę Mokrzycką oraz przedstawiciela wojewody mazowieckiego p. Annę Kaszuba w ramach podsumowania edukacyjnego programu ekologicznego „Czyste mazowieckie”.  Przedstawiciele wszystkich szkół średnich powiatu wyszkowskiego uczestniczyli w prezentacji -  z użyciem różnych środków przekazu -  problemu jakości powietrza atmosferycznego. Uczniowie z tych placówek wzięła udział w Powiatowym Konkursie „Czyste mazowieckie” zorganizowanym i przeprowadzonym przez p. Bożenę Pikora i p. Marzenę Getka. Powiatowym zwyciezcą została Agata Biedrzycka z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie.
W Skłodowskiej odbyło się szereg inicjatyw mających na celu propagowanie idei ochrony powietrza atmosferycznego, w które zaangażowała się młodzież pod kierunkiem nauczycieli geografii p. Bożeny Pikory i p. Marzeny Getka oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego – p. Eweliny Błachno, p. Marianny Popławskiej, p. Katarzyny Sawickiej i p.Sylwii Wojciechowskiej.

Utworzony 2019-11-28 13:13:32 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2019-11-28 13:14:55 przez Sawiak Anna.
Uczniowskie wrażenia z pobytu w Plymouth - ERASMUS+

Kolejny tydzień stażu w Wielkiej Brytanii upłynął spokojnie, uczniowie czują się coraz pewniej wykonując zlecone w miejscu stażu zadania. Gastronomowie pogłębiają swoją wiedzę z zakresu przygotowania potraw i napojów typowych nie tylko dla kuchni angielskiej ale i międzynarodowej. Budowlańcy zaś pracując w pocie czoła dokonują transformacji kościoła babtystów przystosowując go na mieszkania. Uczą się nowych technik i metod pracy np. tynkowania metodą angielska, dotąd nie stosowaną w Polsce, montażu stelażu ściennego, wykonania i ocieplania ścian działowych oraz poddasza. Praca przebiega w miłej atmosferze, szybko i sprawnie, pracownicy okazują zrozumienie i chętnie przekazują wiedzę oraz uczą nowych umiejętności.
Projekt nasz przewiduje szereg działań dodatkowych jak organizację czasu wolnego, monitoring i ewaluację oraz upowszechnianie jego rezultatów. W wolnym czasie nasi uczniowie integrują się, zwiedzają Plymouth, dbają o sprawność fizyczną na pobliskiej siłowni.

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁĄDCE ERASMUS+ Z ERASMUSEM+ PO ROZWÓJ ZAWODOWY
ZDJĘCIA W GALERII

Utworzony 2019-11-26 19:41:48 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2019-11-26 19:44:07 przez Sawiak Anna.
I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Patriotyzm w poezji”

„Ojczyzna to nie kraj, w którym mieszkasz,
ale kraj, którego potrzebujesz i który potrzebuje Ciebie”
S. Pacek

W związku z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 80- tą rocznicą wybuchu II wojny światowej młodzież Zespołu Szkół Nr 1 podjęła szereg różnorodnych działań. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wystawy, gazetki okolicznościowe oraz montaże słowno- muzyczne prezentujące piękno języka ojczystego i postawy patriotyczne. Wspólnie odkrywaliśmy wartości tkwiące w tradycji, przeszłości naszego kraju oraz kultywowaliśmy pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy ojczyzny.
Kolejną inicjatywą uczniów i nauczycieli ze Skłodowskiej jest I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Patriotyzm w poezji” dla szkół podstawowych z Powiatu Wyszkowskiego pod honorowym Patronatem Starosty Wyszkowskiego Pana Jerzego Żukowskiego oraz patronatem medialnym Nowy Wyszkowiak.
W dniu 21listopada 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbył się Konkurs zorganizowany przez Panią Karinę Gnatkowską, Panią Marzannę Siemienowską i Panią Bożenę Pikora - nauczycielki Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie. Starostę Wyszkowskiego reprezentowała Pani Agnieszka Deptuła – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, Burmistrza Wyszkowa reprezentowała Pani Aneta Kowalewska – Zastępca Burmistrza.
Uczestnicy konkursu pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali i zaprezentowali zgromadzonej publiczności poezję patriotyczną jako integralną część dziedzictwa narodowego.

CZYTAJ DALEJ...
ZDJĘCIA W GALERII

Utworzony 2019-11-23 11:19:10 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2019-11-23 11:27:55 przez Sawiak Anna.
Wrażenia ze stażu Z ERASMUSEM+ PO ROZWÓJ ZAWODOWY

Więcej informacji w zakładce ERASMUS+

ZDJĘCIA W GALERII

Utworzony 2019-11-21 17:32:25 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2019-11-22 09:55:21 przez Sawiak Anna.
spotkanie z przedstawicielami Uczelni Techniczno-Handlowej im. H.Chodkowskiej

W dniu 7.11.2019 w ramach doradztwa zawodowego i w trosce o przyszłość edukacyjno – zawodową maturzystów naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie, tym razem z przedstawicielami  Uczelni Techniczno-Handlowej im. H.Chodkowskiej w Warszawie. Spotkanie to składało się z 2 części, którą stanowiły: prezentacja uczelni oraz warsztaty na temat Autoprezentacji, które poprowadził dr. Jerzy Walkowiak, wieloletni wykładowca Uczelni oraz praktyk w tej dziedzinie.
Uczniowie mieli okazję poznać ofertę tej uczelni by następnie przejść do tematu AUTOPREZENTACJI.

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE DORADZTWO ZAWODOWE - SIĘDZIEJE..

ZDJĘCIA W GALERII

Utworzony 2019-11-21 17:18:04 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2019-11-23 11:18:05 przez Sawiak Anna.
dzień życzliwości

Dyrektor ogłasza dzień 21 listopada 2019 r. jako dzień bez ocen niedostatecznych.

Listopad to miesiąc , w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka
i Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień . 

W tym roku nasza szkoła w dniu 21 listopada obchodzi Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Jest to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Powinien obfitować w różne atrakcje.

W naszej szkole będzie dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła będzie udekorowana – oczywiście na żółto – informacjami na temat życzliwości, żółtymi balonami z wesołymi minkami oraz transparentami z napisami, np. dobro, miłość, szczerość, szacunek, przyjaźń.

Bardzo proszę nauczycieli o ocenianie wypowiedzi i aktywności uczniów ocenami dobrymi.

Marian Popławski

Utworzony 2019-11-21 08:18:59 przez Popławski Marian. Ostatnio modyfikowany 2019-11-21 08:20:14 przez Popławski Marian.
Edukacyjno - integracyjna wycieczka klasy 1TTp i 1TCg

Dnia 25 października 2019 roku klasy 1TTp oraz 1TCg pod opieką Pani Magdaleny Olton, Pani Sylwii Abramczyk, Pani Katarzyny Ropelewskiej i Pani Aldony Tolak   pojechały na wycieczkę do Warszawy. Był to wyjazd integracyjny z elementem edukacyjnym. Uczniowie odwiedzili Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk – muzeum poświęcone ewolucji i paleontologii znajdujące się w Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Opiekę nad placówką sprawuje Instytut Paleobiologii PAN. Trzon ekspozycji paleontologicznej tworzą szkielety dinozaurów znalezione na pustyni Gobi w latach 60 i 70. XX wieku przez polsko-mongolskie ekspedycje paleontologiczne. Największą salę Muzeum Ewolucji prawie całkowicie wypełnia masywny szkielet opistocelikaudii – przedstawiciela roślinożernych dinozaurów, zwanych zauropodami, który wzbudził największe zainteresowanie uczniów. Zainteresowani podziwiali także inne gobijskie eksponaty, m.in. skamieniałe jaja dinozaurów, szczątki dinozaurów pancernych i prarogatych, a także drobne czaszki prymitywnych ssaków, które żyły na Ziemi „w cieniu” wielkich dinozaurów. Następnie udaliśmy się do Multikina na film ,,Legiony”, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość podczas I wojny światowej.

Opracowała: Magdalena Olton

Utworzony 2019-11-17 20:47:43 przez Sawiak Anna.
Refleksje z pierwszego tygodnia mobilności - Z ERASMUSEM+ PO ROZWÓJ ZAWODOWY

W dniu 10 listopada 2019 r. czternastu uczniów z klas III kształcących się w zawodach: technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami  p. Bogusławą Pawelską-Kozon oraz p. Anną Kozon wyruszyło na lotnisko Modlin skąd samolotem linii Ryanair udali się na czterotygodniowy staż do Plymouth w Wielkiej Brytanii, angielskiego portu położonego nad Kanałem La Manche.
Wyjazd był możliwy dzięki realizacji projektu  „Z Erasmusem + po rozwój  zawodowy” w ramach Akcji I Mobilność edukacyjna. Głównym założeniem wyjazdu jest poszerzenie umiejętności zawodowych, doskonalenie języka angielskiego oraz poznanie kultury i tradycji kraju goszczącego
.
Po przybyciu na miejsce  uczestnicy stażu wraz z opiekunami zostali zakwaterowani w hotelu Jurys Inn. Następnego dnia odbył się Welcome Meeting. Aby sprawdzić poziom umiejętności językowych uczniowie musieli w języku angielskim opowiedzieć o sobie. Podczas spotkania nasi praktykanci uzyskali informacje na temat spraw organizacyjnych, regulaminu, zakwaterowania i wyżywienia oraz miejsca praktyk. Prowadzący spotkanie, Leigh Robinson, koordynator do spraw miejsc stażu i zakwaterowania, przedstawił również historię, atrakcje turystyczne miasta oraz sposób komunikacji w Plymouth.

CZYTAJ DALEJ...
WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Opracowały: Anna Kozon  i Bogusława Pawelska-Kozon
Opiekunowie uczniów

Utworzony 2019-11-16 19:33:45 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2019-11-16 19:37:48 przez Sawiak Anna.
GALERIA ZDJĘĆ
Przejdź do Galerii
Ostatnio dodane:
photo_newest
Copyright © 2018 by Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie.

Zamknij Strona stosuje tzw. cookies przede wszystkim aby ułatwić korzystanie z witryny. Użytkownicy serwisu mogą samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych plików cookies.