Dzisiaj jest .
Aktualności
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W KLASACH PIERWSZYCH W R. SZK. 2014/2015
Obok zamieszczamy w dokumencie PDF zestaw podręczników obowiązujących w klasach pierwszych w roku szkolnym 2014/2015.

 

Utworzony 2014-07-15 21:11:50 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2014-07-15 21:13:50 przez Sawiak Anna.
OGŁOSZENIE W SPRAWIE REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2014/2015
Zapraszam absolwentów gimnazjum do składania dokumentów o przyjęcie do klas I na rok szkolny 2014/2015 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie w czasie rekrutacji uzupełniającej, która planowana jest w dniach 25 - 29 sierpnia 2014 r. do następujących oddziałów:Technik Obsługi Turystycznej; Technik Cyfrowych Procesów Graficznych; Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych; Liceum Ogólnokształcące o profilu prawno - administracyjnym Zapraszam serdecznie Marian Popławski dyrektor
Utworzony 2014-07-11 15:27:19 przez Popławski Marian. Ostatnio modyfikowany 2014-07-11 15:33:19 przez Popławski Marian.
OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW PRZYJĘCTYCH DO TECHNIKUM NR 1

Informujemy, iż uczniowie przyjęci do Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie w dniu 9-10 lipca 2014r. w godz. od 8.00 do 16.00 muszą zgłosić się do sekretariatu szkoły w celu odebrania skierowania do lekarza medycyny pracy

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1

Utworzony 2014-07-03 09:21:40 przez Sawiak Anna.
I miejsce dla Skłodowskiej w ogólnopolskim konkursie na projekt edukacyjny „Lekcja z Legionów”

 

24 czerwca 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny „Lekcja z Legionów” zorganizowanego przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, w ramach obchodów Roku Stulecia Legionów Polskich. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie i zrealizowanie programu edukacyjnego na temat związany z historią Legionów Polskich 1914 - 1918.
W ramach konkursu w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie zrealizowaliśmy następujące działania objęte wspólną nazwą „Akcja Legiony”: wysłuchanie wykładu prof. Tomasza Nałęcza „Narodziny, walki i znaczenie Legionów Józefa Piłsudskiego”; grę miejską „W poszukiwaniu małych rezydencji Wielkich Polaków oraz śladów Legionów Polskich w Sulejówku”; „Lekcje z Legionów” prowadzone przez uczennice klasy I LOM pod kierunkiem nauczycieli historii; wywiad z Ireneuszem Elwardem członkiem Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie, przygotowany i przeprowadzony przez uczennicę klasy I LOM oraz „Lekcje z Legionów – filmy dokumentalne” z wykorzystaniem fragmentów kronik filmowych z czasów Józefa Piłsudskiego.
Projekt Katarzyny Sawickiej – nauczyciela historii znalazł uznanie jury. Zajęliśmy I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zgodnie z regulaminem wręczenie nagród nastąpiło podczas zakończenia roku szkolnego 27 czerwca 2014 roku.
Mieliśmy wówczas zaszczyt gościć panią Barbarę Gołębiowską – kierownika Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która wręczyła nagrodę główną dla naszej szkoły. Otrzymaliśmy interaktywny projektor multimedialny EPSON EB-1410Wi o wartości 8 tyś. zł do pracowni historycznej oraz książki i najnowsze gry edukacyjne. Ponadto 39 uczniów z klas I LOS, I LOM, I LOP, I TGb i TB aktywnie zaangażowanych w realizację projektu otrzymało książki i gry edukacyjne o tematyce historycznej. Również pani Katarzyna Sawicka jako autorka projektu otrzymała cenne nagrody w postaci kart upominkowych o wartości 600zł na zakupy w internetowej księgarni specjalizującej się w tematyce historycznej.
LINK DO MUZEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W SULEJÓWKU Z INFORMACJĄ O ZWYCIĘSTWIE W KONKURSIE

 

Utworzony 2014-07-03 09:18:38 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2014-07-07 16:55:14 przez Sawiak Anna.
ROK ŻOŁNIERZY TUŁACZY

Rok Żołnierzy Tułaczy
Rok 2014 zadedykowano żołnierzom Tułaczom.
Wybór tego roku związany jest z Polakami, których "rozrzuciła po kątach" całego świata zawierucha dziejowa.


 Zespół Szkół‚ Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie również zgłosił‚ swój udział‚ w tym ogólnopolskim projekcie, organizowanym przez Fundację Niepodległości.

W ramach projektu na naszej stronie cyklicznie będą… pojawiać‡ się™ plakaty - biogramy przybliżające postacie Żołnierzy Tułaczy. W imieniu Fundacji Niepodległości zachęcamy do ich lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Utworzony 2014-06-18 00:02:44 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2014-06-18 14:15:16 przez Sawiak Anna.
„WOLNOŚĆ TO MY, TO SERCA NASZE OJCZYSTE…”

30 kwietnia odbyły się szkolne obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie. Dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież „Skłodowskiej” zebrała się w sali gimnastycznej , by wziąć udział w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów klas: I LOP, I TH, II i III TCPG, ITB, I LOM, II LOS, I TOT, I TGB pod kierunkiem p. Kamili Wróbel, p. Magdaleny Bomboli oraz p. Jacka Niewiadomskiego. W programie artystycznym przedstawiona została trudna sytuacja polityczna i nastroje społeczne towarzyszące obradom Sejmu Czteroletniego, który zatriumfował uchwaleniem Konstytucji – drugiego takiego wówczas dokumentu na świecie, co świadczyło o wielkiej dojrzałości politycznej Polaków. Podniosłym akcentem uroczystości był polonez jako jeden z symboli Polskości. Na koniec młodzież zwróciła uwagę na wartość patriotyzmu i odpowiedzialność za kształtowanie wizerunku Polski w Europie i na świecie.

Uczniowie Skłodowskiej aktywnie włączyli się również w wyszkowskie obchody święta. 3 maja w kościele parafialnym pw. Św. Idziego tworzyli najliczniejszą reprezentację młodzieży z wyszkowskich szkół. Wokaliści: Natalia Kuczyńska (kl. II LOS), Elżbieta Prus (kl. II TG), Martyna Wronowska i Anna Soliwoda (kl. II TOT), Bartłomiej Jagielski oraz instrumentaliści: Mateusz Toński i Konrad Białobrzeski (gitary), Bartłomiej Jagielski (akordeon) wzięli udział w XII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Religijnej. Z pucharem za zajęcie I miejsca do szkoły wróciły Martyna Wronowska i Anna Soliwoda, które zwycięstwo wyśpiewały utworami: „Barka” i „Rozkwitały pąki białych roż…”.

Gratulujemy!

 

Utworzony 2014-06-17 22:38:44 przez Sawiak Anna.
EGZAMIN MATURALNY
Początek maja to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej. Jest to niewątpliwie czas sprawdzenia wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie 3 lub 4 letniego kształcenia się. W Skłodowskiej tak jak we wszystkich polskich  szkołach ponadgimnazjalnych 5 maja ruszyły egzaminy maturalne. 255 naszych abiturientów przystąpiło najpierw do obowiązkowych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego a następnie do egzaminów z wybranych dodatkowych przedmiotów: fizyki, geografii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, historii. Maraton maturalny skończył się 19 maja. Za wszystkich absolwentów trzymamy kciuki i czekamy na wyniki:)  

 

Utworzony 2014-06-17 22:33:02 przez Sawiak Anna.
WYBIERZ ŻYCIE - PIERWSZY KROK

Dnia 21.05.2014 r. w naszej szkole odbył się program edukacyjny w ramach ogólnopolskiej kampanii „Wybierz Życie – Pierwszy Krok”, którego celem jest zmniejszenie zachorowalności na raka szyjki macicy poprzez kształtowanie świadomości zagrożenia rakiem i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi oraz zachęcenie do profilaktyki.
Szkoły ponadgimnazjalne są miejscem, gdzie można dotrzeć do szerokiego grona młodych ludzi. Problem raka szyjki macicy nie może być kwestią wstydliwą i unikaną. Wiedza o istnieniu zagrożenia zakażeniem wirusem HPV      i jego konsekwencji  powinna być rozpowszechniana, przygotowując młodych ludzi do dorosłego życia .Dostępne obecnie badania cytologiczne i szczepienia profilaktyczne powinny być  znane, aby umożliwić optymalne zastosowanie.
Edukację zdrowotną prowadziła młodzież ZS Nr 1. Podczas programu prezentowane były również prezentacje multimedialne, piosenki, wiersze oraz reklamy społeczne na ww. temat.

 
Uczestnicy programu tj. klasy pierwsze : LOM, LOS, TH, LOP, TGA, PMB otrzymali również ulotki  informacyjne na temat wirusa HPV i raka szyjki macicy. Program przygotowała młodzież z klas I TGA oraz II TG pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych - Anety Kasjaniuk - Pawlak oraz Agnieszki Szczęsnej.
 WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII
Utworzony 2014-06-17 22:19:18 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2014-06-17 22:24:40 przez Sawiak Anna.
POWIATOWY SALON EDUKACYJNY W ZS NR1
Otwarcia VIII Powiatowego Salonu Edukacyjnego” dokonał wicestarosta Zdzisław Bocian oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Arbaszewski które odbyło się 28 kwietnia w Sali gimnastycznej w ,,Skłodowskiej. Zespół Szkół Nr 1 przygotował stanowiska prezentujące poszczególne typy szkół, które cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Utalentowani uczniowie Skłodowskiej pokazali swoje umiejętności wokalno – instrumentalne, taneczno – sportowe, żonglerskie, murarskie i gastronomiczne. Podczas spaceru po szkole młodzież miała okazję obejrzeć wyposażanie pracowni i sal dydaktycznych, boiska i sale sportowe oraz świetlicę szkolną.

W tym samym czasie na boisku Orlik odbywały się międzyszkolne zawody w piłkę nożną dziewcząt i chłopców, których gospodarze zgodnie z zasadą fair – play rywalizowały z drużynami szkół ponadgimnazjalnych powiatu wyszkowskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

 

Utworzony 2014-06-17 22:06:37 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2014-06-17 22:07:21 przez Sawiak Anna.
Zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych
25 kwietnia 203 absolwentów Skłodowskiej otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. 
Uroczystość zainaugurował  dyrektor szkoły Marian Popławski, który w swoim przemówieniu  podkreślił to, że w tym dniu również świadectwo otrzyma ostatni rocznik absolwentów Technikum Ochrony Środowiska i Liceum Profilowanego.  Głos zabrali także zaproszeni goście: inż. Nadzoru w Nadleśnictwie Wyszków Pan Adam Łada, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Grzegorz Pazik oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego Pan Bogdan Pągowski, którzy wręczyli  najlepszym absolwentom nagrody i wyróżnienia.  Za osiągnięcia sportowe 23 uczniów z klas IV TB, IV TG, IV TOŚ, IV TOT, III LOS, II LOL, III LSO otrzymało z rąk wicedyrektor Hanny Czajkowskiej i Przewodniczącego Rady Rodziców statuetki. 

 Występem wokalnym absolwentów pożegnały młodsze koleżanki: Justyna Kur, Elżbieta Prus oraz uczennica klasy III LOL Aneta Puchalska

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Utworzony 2014-06-17 21:59:26 przez Sawiak Anna.
Galeria
Ostatnio dodane:
photo_newest
Najczęściej oglądane:
photo_star


Copyright © 2008 by Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zamknij Strona stosuje tzw. cookies przede wszystkim aby ułatwić korzystanie z witryny. Użytkownicy serwisu mogą samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych plików cookies.