Dzisiaj jest .
Aktualności
Wizyta monitorująca zagraniczny staż w Spoleto

 Podczas pobytu uczniów Zespołu Szkól Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie w  Spoleto na zagranicznej praktyce realizowanej w ramach Projektu „Skłodowska w  Wyszkowie liderem europejskiej mobilności uczniów i nauczycieli” odbyła się wizyta monitorująca. Na wizytę do Włoch w dniach 15.03 2017 r. – 19.03.2017 r.  przyjechali Dyrektor szkoły – Pan Marian Popławski i Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego – Pan Adam Mróz. Celem wizyty  było sprawdzenie przebiegu praktyki zagranicznej, ocena stopnia poprawności i zgodności realizacji programu stażu jak również ocena przyrostu kompetencji  szczególnie zawodowych i językowych praktykantów.

Utworzony 2017-03-21 15:21:21 przez Popławski Marian.
Ogólnopolski Dzień Matematyki i Światowy Dzień Liczy Pi
 Poniedziałek, 14 marca to dzień w sposób szczególny poświęcony „królowej nauk”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki i Światowego Dnia Liczy Pi w świetlicy szkolnej odbył się program pt. „I Ty możesz polubić matematykę” przygotowany przez uczniów klasy I TCPG i klasy I TGb pod opieką Pań: Iwony Kordyszewskiej – Stryjek, Danuty Książek i Anny Kozon. Uczestnikom towarzyszyły aforyzmy, powiedzenia i mądrości związane z matematyką. Nie zabrakło też matematycznej poezji oraz prezentacji multimedialnych przedstawiających praktyczne zastosowanie matematyki  w myśl zasady „W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”
Utworzony 2017-03-21 10:28:59 przez Sawiak Anna.
Doskonalenie umiejętności zawodowych na zagranicznej praktyce we Włoszech

Młodzież uczestnicząca w  Projekcie Nr 2016-1-PL01-KA102-024513 pt. „Skłodowska w Wyszkowie liderem europejskiej mobilności uczniów i nauczycieli” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 skorzystała możliwości odbycia obowiązkowej praktyki zawodowej w Spoleto we Włoszech. Praktyka realizowana jest w trzech zawodach: technik hotelarstwa (9 osób), technik obsługi turystycznej (4 osoby), technik cyfrowych procesów graficznych (5 osób).

Uczniowie klasy III Technik Hotelarstwa odbywają praktykę w lokalnych hotelach: Hotel „Dei Duchi”, Hotel „Clitunno”, Hotel „Charlston” , Hotel „Europa” i Ostello „Villa Redenta”. Są to hotele 3 i  4 gwiazdkowe o wysokich standardach i bogatej ofercie. Młodzież realizuje zadania z obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie w zakresie rezerwacji i przyjmowania gości do hotelu, realizacja usług związanych z pobytem gościa w hotelu, wypełnianie dokumentacji na recepcji oraz obsługi gościa hotelowego na sali konsumenckiej. Wszystkie te czynności uczniowie wykonują zgodnie z europejskimi standardami i z dbałością o wizerunek oraz strój wymagany w tym zawodzie. 

Uczniowie klasy III Technik Obsługi Turystycznej realizują swoją praktykę zawodową w biurze touroperatora „Vi Viaggi” oraz w biurze promocji turystycznej „Azzurra Cooperativa Sociale”. 

Utworzony 2017-03-20 09:30:21 przez Popławski Marian. Ostatnio modyfikowany 2017-03-21 14:21:29 przez Popławski Marian.
Tydzień przedmiotów ścisłych - MATEMATYKA
W ramach obchodów Tygodnia umysłów ścisłych młodzież ze Skłodowskiej wzięła udział w konkursach matematycznych: „Rymowanka matematyczna” i „Rebus matematyczny”

3 marca odbył się szkolny etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Licznie uczestnicząca młodzież naszej szkoły, jak i ich koledzy w wielu krajach europejskich, zmagała się z ciekawymi zadaniami matematycznymi.

 

We wtorek, 14 marca, w świetlicy szkolnej odbył się program z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki i Światowego Dnia Liczby Pi. Mieliśmy również okazję, w trakcie przerw międzylekcyjnych zapoznać się z pokazem krótkich filmów o tematyce matematycznej.

 W czwartek 16 marca Pani Anna Sawiak wraz z uczniami klasy II LOP z przygotowała lekcję otwartą na temat „Zastosowania funkcji trygonometrycznych w zadaniach praktycznych”. W trakcie lekcji zostały zaprezentowane możliwości interaktywne nowoczesnego narzędzia jakim jest tablica interaktywna IP BOARD. Szybkie tempo pracy, różnorodność zadań oraz elementy multimedialne wpłynęły pozytywnie na atrakcyjność zajęć. Uczniowie klasy II LOP wykazali się bardzo dużą aktywnością i zainteresowaniem tematem. Lekcja pokazała, że matematyka to dziedzina, która ma ogromne zastosowanie w praktyce.
Utworzony 2017-03-20 00:23:09 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2017-03-21 04:21:38 przez Sawiak Anna.
Tydzień przedmiotów ścisłych - INFORMATYKA
 W ramach Tygodnia Przedmiotów Ścisłych odbył się konkurs na ulotkę z ciekawostkami informatycznymi. Wpłynęło wiele ciekawych prac, które zostały zaprezentowane na korytarzach szkolnych. Mieliśmy również okazję, w trakcie przerw międzylekcyjnych zapoznać się z pokazem multimedialnym pt. „Rola informatyki w naszym Życiu”.  XXI wiek to czas, w którym Internet wkroczył w nasze życie na tyle, że coraz trudniej bez niego funkcjonować. Jednak najwspanialsze możliwości komputera i sieci nie mogą nam przysłonić świadomości tego, że w sieci możemy spotkać się z ludźmi, którzy mają nieczyste zamiary wobec dzieci i młodzieży. Dzięki anonimowości, którą daje Internet, często te osoby czują się bezkarne. Wszyscy powinniśmy podejmować takie działania, abyśmy czuli się bezpieczni. Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Dlatego też 13 marca uczniowie klas pierwszych zapoznali się z programem „Bezpieczeństwo w Internecie” oraz obejrzeli film pt. „Jak nas śledzi i działa Google?”. 
Utworzony 2017-03-20 00:15:33 przez Sawiak Anna. Ostatnio modyfikowany 2017-03-20 00:16:01 przez Sawiak Anna.
Tydzień przedmiotów ścisłych - CHEMIA

Podczas tygodnia przedmiotów ścisłych uczniowie klas pierwszych i kl III TGb uczestniczyli w ćwiczeniach laboratoryjnych dotyczących wykrywania składników pokarmowych w artykułach spożywczych. Kl I TGa 13 marca na drugiej godzinie lekcyjnej i kl III TGb 17 marca na trzeciej godzinie lekcyjnej  wykrywała tłuszcze w ziarnach słonecznika, wiórkach kokosowych, oraz w ziarnie sezamowym. Uczniowie przeprowadzili próbę Lugola w celu identyfikacji skrobi w miękiszu banana, ziemniaka i fasoli.

Uczniowie kl I LOS 14 marca uczestniczyli w ćwiczeniach dotyczących środków czyszczących. Usuwali ciemny nalot z posrebrzanej łyżeczki metodą elektrolizy  oraz rdzę z gwoździ za pomocą coca-coli. W klasie trzeciej został przeprowadzony konkurs dotyczący prób identyfikujących składniki pokarmowe. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia i oczekują większej ilości zajęć praktycznych z chemii.

Opiekunem zajęć była pani profesor Agnieszka Sasin.

 
Utworzony 2017-03-20 00:12:51 przez Sawiak Anna.
Tydzień przedmiotów ścisłych - CHEMIA I BIOLOGIA

W ramach tygodnia przedmiotów ścisłych z odbyły się ćwiczenia i pokazy z biologii i chemii w pracowni w sali 207. W poniedziałek 13 marca Pani Małgorzata  Augustyniak umożliwiła nam poznanie różnorodności budowy organizmów żywych od jednej komórki do ciała człowieka. Mieliśmy okazję do obejrzenia preparatów mikroskopowych bakterii i protistów. Niektórzy z nas po raz pierwszy widzieli bakterie pod mikroskopem. Następnie obejrzeliśmy prezentacje multtimedialną o budowie roślin. Kolorowe slajdy organów roślinnych zachwycały kolorami. 

 
Utworzony 2017-03-20 00:09:03 przez Sawiak Anna.
Tydzień przedmiotów ścisłych - FIZYKA
Podczas trwania tygodnia  przedmiotów ścisłych młodzież Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie miała możliwość uczestniczenia w konkursach i pokazach z dziedziny fizyki. Poza tym w klasach pierwszych podczas lekcji fizyki odbywały się pokazy zabawek fizycznych , które wzbudzały ogromne zainteresowanie . Punktem kulminacyjnym był pokaz zabawek fizycznych w dniu 16. 03. 2017 r. w świetlicy szkolnej, gdzie młodzież ze Skłodowskiej mogła się „pobawić” zabawkami i poznać prawa  fizyczne, dzięki którym te zabawki działają. Młodzież chętnie uczestniczyła w następujących konkursach fizycznych: „Krzyżówka fizyczna”, „Ciekawe zjawisko fizyczne”. Wyjątkowy plakat pod tytułem „Światło i cień” wykonała  Nela Gołębiewska z klasy I TCPG.
Utworzony 2017-03-20 00:01:40 przez Sawiak Anna.
Warsztaty kulinarne staropplskiej kuchni w Wilanowie

We wtorek 7 marca 2017 roku klasa I TGb pod opieką Pań Eweliny Sieńkowskiej i Anny Przesmyckiej uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „ W staropolskiej kuchni” w restauracji Villa Intrata położonej w wilanowskim kompleksie pałacowym. Uczestnictwo w zajęciach pokazało nam, że kuchnia XVII wieku jest pełna zagadek, kontrastów i niecodziennych połączeń smakowych.

Uczniowie stworzyli niecodzienne potrawy, a ich smak i aromat zapamiętają na długo. Przygotowaliśmy min. : bigosek z ryb, muf inki z szyjkami rakowymi, pieczone buraki w dwóch salsach czy jarmuż z cytrusami. Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii. Dowiedzieliśmy się do czego za czasów króla Jana III Sobieskiego służył piernik? Co to jest skorzonera ? – Jak wygląda i smakuje, co w staropolszczyźnie oznacza słowo bigosek.

Utworzony 2017-03-17 15:20:40 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2017-03-17 15:22:27 przez Czyż Adam.
Śladami starożytnych ludów

Ważnym elementem wyjazdu na zagraniczną praktykę jest realizacja programu kulturowego, czyli poznanie najciekawszych zabytków Włoch ważnych dla całej ludzkości. Włochy są pełne takich miejsc i nie sposób zwiedzić je wszystkie. Naszą przygodę w poznawanie historii młodzież Technikum Nr 1 wybrała się na wycieczkę do Asyżu i Perugii.

Czytaj dalej... Więcej zdjęć w galerii.

Utworzony 2017-03-16 10:27:47 przez Czyż Adam. Ostatnio modyfikowany 2017-03-16 10:29:55 przez Czyż Adam.

Galeria
Ostatnio dodane:
photo_newest
Najczęściej oglądane:
photo_star


Copyright © 2008 by Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie.

Zamknij Strona stosuje tzw. cookies przede wszystkim aby ułatwić korzystanie z witryny. Użytkownicy serwisu mogą samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych plików cookies.