MISJA SZKOŁY

Jesteśmy Zespołem Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie. Nasi uczniowie to młodzież z Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego a także inni uczniowie zainteresowani kształceniem w naszej szkole. Wspólnie z rodzicami chcemy stworzyć szkołę bezpieczną, w której nasi uczniowie będą osiągać satysfakcjonujący poziom rozwoju. Do celu dojdziemy krok po kroku wspierając się wzajemnie. W naszej pracy kierujemy się odpowiedzialnością za siebie i innych, konsekwencją w działaniu z zachowaniem wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Tworzymy dobry zespół ciągle doskonalący się, otwarty na potrzeby drugiego człowieka.

Za co krytykujemy, czego nie pochwalamy!

aroganckiego i wulgarnego zachowania wobec kolegów, koleżanek i pracowników szkoły,

spóźniania się na lekcje,

zaśmiecania szkoły i jej otoczenia,

uczniowskiej twórczości na meblach szkolnych, ścianach i budynku szkoły,

makijażu i ekstrawaganckiego stroju,

palenia papierosów, picia alkoholu,

ucieczek z lekcji,

braku legitymacji szkolnej,

nie odrabiania prac domowych,

ściągania z zeszytów przyjaciół,

bierności, bezczynności i pasywnej postawy wobec tego co się dzieje wokół nas,

kłamstwa i braku tolerancji.