"SIĘ DZIEJE"

W dniu 7.11.2019 w ramach doradztwa zawodowego i w trosce o przyszłość edukacyjno – zawodową maturzystów naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie, tym razem z przedstawicielami  Uczelni Techniczno-Handlowej im. H.Chodkowskiej w Warszawie. Spotkanie to składało się z 2 części, którą stanowiły: prezentacja uczelni oraz warsztaty na temat Autoprezentacji, które poprowadził dr. Jerzy Walkowiak, wieloletni wykładowca Uczelni oraz praktyk w tej dziedzinie.
Uczniowie mieli okazję poznać ofertę tej uczelni by następnie przejść do tematu AUTOPREZENTACJI. Głównym założeniem warsztatów była myśl, że dobre przygotowanie się do spotkania jest kluczem do sukcesu w przypadku rozmaitych działań i aktywności.
Trzeba też wiedzieć, że trudno znaleźć zawód, w którym umiejętność autoprezentacji nie byłaby pożądana. Nawet jeśli nie mamy bezpośredniego kontaktu z klientami, a nasza praca jest w dużej mierze wykonywana indywidualnie, musimy przecież zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, spotkaniach firmowych, imprezach integracyjnych czy podczas negocjacji z szefem. Odpowiednia autoprezentacja w większości tych sytuacji jest kluczowa dla rozwoju naszej kariery. Stad też młodzież w luźnej rozmowie mogła poznać ten temat z punktu widzenia praktyka z tej dziedziny, zadawać pytania i otrzymać na nie odpowiedzi. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami.
Wszyscy maturzyści z naszej szkoły wyszli z tego spotkania z niewątpliwie większą wiedzą i szerszym pojęciem tego, co ich czeka w przyszłości.
Spotkanie zorganizowała Bogusława Pawelska-Kozon, szkolny doradca zawodowy

zdjęcia w galerii

WARSZTATY PSYCHOSPOŁECZNE DLA MATURZYSTÓW

3.10.2019r (czwartek)  w naszej szkole odbędą się warsztaty z umiejętności miękkich skierowane do maturzystów, mające na celu lepsze ich przygotowanie do egzaminów i wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.
Tematy warsztatów:
•    Stres
•    Efektywna nauka-mnemotechniki
•    Zarządzanie sobą w czasie
•    Trudny wybór studiów
Warsztaty poprowadzi Pani Judyta Litwin, trener umiejętności psychospołecznych z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Na przedstawionych poniżej godzinach lekcyjnej następujące klasy wezmą udział w warsztatach:
3.– IV TH
4. – III LOL
5. – III  LOS
6. – IV TGa
Warsztaty odbędą się w salach zgodnie z planem lekcji

zdjęcia ze spotkania w galerii

Spotkanie przedstawicieli Global Education i Uniwersytetu w Worcester w Wielkiej Brytanii z uczniami klas maturalnych

W dniu 7. 10.2019r w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie przedstawicieli Global Education i Uniwersytetu w Worcester w Wielkiej Brytanii z uczniami klas: IV TCG,  IV TGa,  oraz IV TGb  oraz z pozostałych klas maturalnych,  którzy zdają  język angielski na poziomie rozszerzonym.
Pomoc, jaką oferuje team Global Education, bazuje na ich własnych doświadczeniach związanych z wyborem uczelni oraz kierunku, przejściem przez proces aplikacyjny, oraz załatwieniem wszelkich niezbędnych formalności. Znając obawy młodych ludzi oraz stres związany z wyjazdem do UK lub Holandii, pomagają w rozpoczęciu studiów na uczelni, która zapewni udany start w  karierze zawodowej młodego człowieka.
Pomoc w aplikacji na studia licencjackie i magisterskie ponad 100 uniwersytetów w Wielkiej Brytanii i Holandii jest całkowicie bezpłatna i kompleksowa. Obejmuje absolutnie wszystkie etapy i elementy rekrutacji na każdy wybrany kierunek.
Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jak uzyskać pomoc finansową na rozpoczęcie nauki. Jednym z prelegentów była absolwentka uczelni w Worcester, która opowiadała o życiu w campusie, pracy i możliwościach rozwoju. Chcesz studiować na dwóch kierunkach jednocześnie – nie ma problemu. System doboru przedmiotów jest elastyczny i każdy może dostosować swój plan zajęć w taki sposób by swobodnie studiować i zdobywać doświadczenie zawodowe. Tygodniowy czas spędzony na zajęciach w uczelni wynosi 15-20 godzin.
Oferta Global Education brzmi ciekawie. Kilkunastu uczniów zadeklarowało chęć rozmów na temat studiowania za granicą zostawiając kontakt do siebie.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom inspirujemy młodzież do głębszej refleksji nad swoją przyszłością zawodową.
Osoby zainteresowane, które nie uczestniczyły w spotkaniu zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną na stronie: www.studiujwanglii.pl. Kilka biuletynów informacyjnych dostępne jest także u szkolnego doradcy zawodowego.
Spotkanie miało na celu pomoc naszym uczniom spełniać ich marzenia o studiach za granicą.
Spotkanie zorganizowała Bogusława Pawelska-Kozon, szkolny doradca zawodowy.

zdjęcia ze spotkania w galerii

Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2019

„Z punktu widzenia młodości życie jest przyszłością bez końca, z punktu widzenia starości – niezmiennie krótką przeszłością”(Artur Schopenhauer). Decyzja o wyborze studiów należy do najważniejszych w życiu. Dylematy typu, czy podążać za pasją i zainteresowaniami czy też kierować się chłodną kalkulacją, zostać w rodzinnym domu czy wyjechać do innego miasta, nadal są bardzo powszechne wśród młodzieży. Z myślą o tegorocznych maturzystach, żeby im ułatwić dokonanie właściwych wyborów został zorganizowany wyjazd na Warszawski Salon Maturzystów. Młodzież, jak ro roku, poznawała ofertę  prezentujących się uczelni krajowych i zagranicznych, w mniej (np.Holandia) lub bardziej (np. Tajwan) oddalonych krajach oraz zadawała pytania, m.in. o to, co zdawać na maturze, żeby dostać się na dany kierunek, no i oczywiście czy potem na studiach jest trudno. Nie było specjalnych preferencji, każdy znalazł dla siebie po kilka ofert. Uczestniczyliśmy również w spotkaniach, na których prezentowały się uczelnie: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w spotkaniu dot. przygotowania się do egzaminów maturalnych. To był naprawdę inspirujący dzień.

zdjęcia z SALONU MATURZYSTÓW w galerii