Trening kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów

W ramach projektu „Dobre kompetencje-lepszy start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie przeprowadzone zostały zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego i matematyki, a także warsztaty kształtujące umiejętności uniwersalne pt. „Trening kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów , „Jak być innowacyjnym i twórczym?”, a także „Skuteczne metody uczenia się”.

Uczniowie podzieleni na 10 osobowe grupy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych oraz ćwiczeniach warsztatowych. Dzięki spotkaniom mieli okazję utrwalić wiedzę i umiejętności, wyrównać ewentualne braki, bliżej poznać samych siebie oraz nauczyli się przełamywania barier w ramach komunikacji interpersonalnej.

Warsztaty były również szansą na odnalezienie w sobie motywacji do nauki,  tworzenia nowych pomysłów oraz przekształcania inspiracji w konkretne rozwiązania. Poprzez wspólne zaangażowanie uczestnicy poznali techniki szybkiego pobudzania swojej kreatywności. Efektem ich pracy jest widoczna, zwiększona otwartość na zmiany i chęć tworzenia pomysłów z nowymi rozwiązaniami.