Z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

21 maja 2018 roku młodzież z Technikum Nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Wyszkowie wspólnie z opiekunami wyjechała do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego” młodzież ze Skłodowskiej miała niepowtarzalną okazję zwiedzić nowoczesną, multimedialną instytucję kultury, której zasadniczym celem jest popularyzacja komunikacji naukowej.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli interaktywne wystawy prezentujące w niebanalny sposób człowieka i jego środowisko, korzenie cywilizacji czy świat w ruchu. Duże wrażenie w największym centrum nauki w Polsce wywarły również ekspozycje przedstawiające strefę światła oraz różnorodne instalacje, np. lustro weneckie, wahadło Foucaulta czy postać robota wzorowanego na postaci Elektrybałta wykreowanego przez Stanisława Lema, który na podstawie zaledwie trzech słów potrafi zaprezentować sonet, epitafium lub limeryk. Niezapomnianych przeżyć dostarczył także multimedialny pokaz gwiezdnego nieba w Planetarium Niebo Kopernika.

Miłym akcentem kończącym czterogodzinne zwiedzanie był smaczny obiad w restauracji znajdującej się na terenie obiektu. Wycieczka do Warszawy dostarczyła młodzieży niepowtarzalnych wrażeń, pozwoliła na pogłębienie wiedzy i umiejętności z poszczególnych przedmiotów oraz pozwoliła na poszerzenie kompetencji niezbędnych młodemu człowiekowi w XXI wieku.