W roku szkolnym 2017/2018 w XII. 2017 r. były realizowane zajęcia z biologii z wykorzystaniem ICT w ramach projektu "Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego". Zadanie 3 dotyczące zajęć dydaktyczno- wyrównawczych z biologii. Prowadząca zajęcia Magdalena Olton.

Celem zajęć był rozwój wiedzy uczniów uzdolnionych oraz uzyskanie trwałego efektu edukacyjnego poprzez rozbudzanie zainteresowań  a także wyrównanie wiedzy uczniów słabych. Wszystkie cele osiągnięto. W ramach zajęć  przeprowadzono 20 godzin dydaktycznych. Z czego 5 godzin z zajęć teoretycznych i 15 godzin zajęć praktycznych. Realizowane były następujące bloki tematyczne: dział IV. Różnorodność wirusów, bakterii, protistów i grzybów, dział V. Różnorodność roślin (tkanki roślinne), dział VII. Różnorodność bezkręgowców (tkanki zwierzęce), dział I. Od genu do cechy, dział II. Biotechnologia i inżynieria genetyczna. Uczestniczyli uczniowie z kl. ILOS ( 15 osób). Uczniowie po szkoleniu podwyższyli  swój poziom umiejętności.