Sprawozdanie z realizacji zajęć specjalistycznych pn. „Grafika komputerowa” w ramach projektu „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów.”

W zajęciach z grafiki komputerowej odbywających się w dwóch grupach uczestniczyło 21 uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie. Byli to uczniowie z klas: II i III Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych, II i III Technikum Budowlanego oraz II i III Technikum Hotelarskiego.

Tematyka zajęć obejmowała grafikę rastrową i wektorową. W czasie zajęć uczniowie poznawali pracę w programach Photoshop oraz CorelDRAW . Celem zajęć było przygotowanie grafiki do zastosowań domowych jak i bardziej profesjonalnych np. plakat, ulotka, kalendarz itp.

Uczniowie poznawali zaawansowane metody graficzne wykorzystywane w mediach oraz uczyli się jak poprawnie przygotować plik do druku. W czasie zajęć widoczne było duże zaangażowanie.

Umiejętności zdobyte na zajęciach powinny być pożyteczne w przyszłości jako dodatkowa umiejętność nie tylko na co dzień ale i na rynku pracy.