Aktualności › Mazowsze – stypendia dla szkół ponadgimnazjalnych

Ewelina Choszczyk, tegoroczna absolwentka Technikum budowlanego, jest stypendystką „Mazowsze – stypendia dla szkół ponadgimnazjalnych”. Już kilka miesięcy realizuje, przy wsparciu  opiekuna - Katarzyny Zglinickiej, swój indywidualny plan rozwoju zawodowego. Dnia 4 czerwca 2018 roku  przeprowadziła zajęcia w klasie II TB. Tematem  wykładu były najwyższe  budynki świata, których budowę  uczennica szczegółowo omówiła i zobrazowała prezentacją multimedialną. Ponadto stypendystka zwróciła uwagę uczniów nowym i modnym  tematem w dziedzinie budownictwa a mianowicie domem energooszczędnym. Pokazała nowe technologie stosowane w konstrukcji takich budynków.

Ewelina opowiedziała klasie o realizacji swojego planu rozwoju i korzyściach jakie osiągnęła, z tytułu otrzymania stypendium. Zachęciła młodszych kolegów do rozwijania wiedzy i pasji zawodowych, które są premiowane przez takie projekty jak „Mazowsze – stypendia dla szkół ponadgimnazjalnych”.