Aktualności › Whats up QUAD

Jedna z największych drukarni w Europie i największy przedsiębiorca w Wyszkowie firma Quad/Graphics zorganizowała konkurs „What’s up Quad. Quad/Graphics oczami uczniów” dla młodzież szkolnej z Wyszkowa i okolic. Konkurs polegał na opisaniu Quad/Graphics po angielsku w dowolnie wybrany przez siebie sposób i formę.
    Uczniowie ze Skłodowskiej również zgłosili się do tego konkursu. Dwie grupy podjęły się tego wyzwania: dwóch uczniów z klasy III Technik Cyfrowych Procesów Graficznych pod opieką Agnieszki Motyki ( nauczyciela przedmiotów zawodowych) i czterech uczniów z klasy I Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej pod opieką Lubow Adamskiej(nauczyciela języka angielskiego).
    Od momentu zgłoszenia do konkursu do 5.02.2018 uczniowie pracowali nad zadaniem. Zbierali materiały, obmyślali jak będzie wyglądała ich prezentacja i realizowali w swoje pomysły. Aby pomóc wszystkim uczestnikom konkursu firma Quad zorganizowała wizytę studyjna w swojej siedzibie, podczas której zwiedzali wszystkie działy tego ogromnego zakładu. Po zakładzie grupę uczniów oprowadzali doświadczeni pracownicy, którzy również odpowiadali na szereg pytań od młodzieży. „Wycieczka po Quadzie” zaczęła się od obejrzenia pomieszczeń biurowych, działu sprzedaży, działu technologii, działu IT oraz studia DTP a następnie przejście do kluczowej największej części zakładu, czyli hal produkcyjnych. Od przedstawiciela firmy uczestnicy otrzymali także materiały promocyjno-informacyjne pomocne przy realizacji zadania. Inna formą pomocy młodzieży w pracy było zorganizowanie warsztatów z pracy zespołowej i umiejętności pracy nad projektem, które przeprowadziła pani Ewa Trzcińska z Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu.
    8 lutego 2018 obydwie grupy zgłoszone do konkursu prezentowały swoje projekty przed komisja konkursową w siedzibie firmy Quad/Graphics wyłącznie w języku angielskim. Po prezentacji młodzież odpowiadała na pytania komisji, dotyczące głównie inspiracji oraz sposobu realizacji zadania.
Ogłoszenie wyników konkursu przewidziane jest na 15.02.2018.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM POWODZENIA! – WE WISH YOU ALL GOOD LUCK!

Opracowała: Agnieszka Motyka