Aktualności › Szkolny Konkurs Ortograficzny

1 grudnia 2017r. w  Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Jego celem jest promowanie umiejętności stosowania zasad ortograficznych języka polskiego oraz doskonalenie poprawnej pisowni. Uczniowie musieli zmierzyć się z trudnym, najeżonym pułapkami ortograficznym tekstem, ale poradzili sobie z nim doskonale.

Spośród startujących w tegorocznym  konkursie najlepszymi okazały  się dziewczęta: Weronika Kozon z kl. I LOL, Katarzyna Książek z kl. II LOP i Monika Szydlik z kl. III LOP.

Warto podkreślić, że konkurs ten jest doskonałym sposobem, by zachęcić młodzież do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu. Cieszy fakt, że nasi uczniowie aktywnie i przede wszystkim skutecznie włączają się w działania mające na celu ochronę języka polskiego przed niekorzystnymi zjawiskami, do których należy współczesny trend lekceważenia norm poprawnościowych w zakresie pisowni.

Serdecznie gratulujemy  wszystkim uczestnikom i zapraszam do kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego w nowym roku szkolnym.

Zespół polonistów