Aktualności › XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

13.10.2017 roku w ramach XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej na terenach położonych nad Narwią w Ostrołęce rywalizowano w sztafetowych biegach przełajowych o puchary, medale i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20.10.2017 roku w Płocku.

Warunki dla przełajowców były bardzo niekorzystne - ciągle padający deszcz, chłód oraz silny wiatr nie pomagały biegaczom w pokonywaniu trudnej trasy. Mimo to sześć reprezentacji wyłonionych z zawodów powiatowych walczyło bardzo dzielnie do ostatnich matrów, a miejsca poszczególnych ekip dzieliły minimalne różnice czasowe.

Klasyfikacja ogólna zawodów
I miejsce ZS1 Ostrołęka 30,25
II miejsce II LO Ostrołęka 31,42
III miejsce ZS1 Wyszków 34,05

Do finału wojewódzkieego zakwalifikowały się dwie pierwsze szkoły, a zawodnikom Skłodowskiej zabrakło 2,63 sekundy do zajęcia drugiego miejsca, które dawało awans do piątkowego finału.

Szkołę reprezentowali:
Sebastian Gąsiorek 3.32, Marcin Gałązka 3.37, Damian Roguszewski 3.24, Piotr Książek 3.47, Cezary Banaszek 3.44, Sebastian Archacki 3.46, Jarosław Kruza 3.33, Wiktor Wiśniewski 3.31, Mateusz Rozenek 3.45, Nico Wouters 3.28. Opiekun Jan Majewski.

Wszystkim zawodnikom należą się podziękowania za godne reprezentowanie i promowanie ZS1 w Wyszkowie.

Opracował Jan Majewski