Aktualności › „Skłodowska w Wyszkowie liderem europejskiej mobilności uczniów i nauczycieli” cz. 2

W piątek, 7 października spotkałyśmy się w biurze z opiekunem naszej grupy p. Leigh Robinsonem, który poinformował nas o przebiegu praktyk w I tygodniu. Przywitałyśmy się również z p. Gosia Kuklińską i złożyłyśmy życzenia owocnej pracy z okazji 10-lecia firmy Europa Training.

O godzinie 16 po skończonej pracy młodzież dotarła do biura i kontynuowaliśmy nasze spotkanie. Uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w Plymouth, opiniami dotyczącymi miejsca zamieszkania, miejsc odbywanych praktyk oraz zgłaszali swoje uwagi lub prośby, które były wyjaśnione i załatwione podczas spotkania. Uczniowie dokonali oceny swojego dotychczasowego pobytu w skali od 1 do 10.

Sobota 8 października była też owocnym dniem, ponieważ o godz. 11 uczniowie klasy gastronomicznej mieli zajęcia z języka angielskiego, a po nich na zajęcia przybyli uczniowie klasy budowlanej. Lekcja miała charakter nieformalny : celem było pokonanie bariery językowej i swobodnie wyrażanie się w języku angielskim.

Niedziela 9.10. była słoneczna i korzystając z ciepłej pogody zabrałyśmy uczniów na wycieczkę krajoznawczą. Przepłynęliśmy niewielkim statkiem do uroczej miejscowości Cremyll w Kornwalii, spacerowaliśmy historycznym brytyjskim ogrodem wokół Edgcumbe Earl’s House, gdzie znajduje się narodowa kolekcja kameii i podziwialiśmy przepiękne widoki morskiego wybrzeża Plymouth.

Z pozdrowieniami M&L