Aktualności › 29 i 30 marca 2017 r. w Skłodowskiej odbyły się Dni Otwarte

W dniach 29 i 30 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte skierowane do gimnazjalistów i ich nauczycieli oraz rodziców. Jako największa w powiecie szkoła ponadgimnazjalna przygotowaliśmy bogaty i ciekawy program promocji oraz zaprezentowaliśmy ofertę kształcenia na rok szkolny 2017/2018.

Licznie przybyła młodzież z 17 gimnazjów powiatu wyszkowskiego, łochowskiego i pułtuskiego mogła przekonać się o słuszności hasła przewodniego Dni Otwartych: „Skłodowska, jedna szkoła – wiele możliwości” Gościliśmy uczniów z gimnazjum Nr1 i 2 w Wyszkowie, w Zabrodziu, Bosewie Starym, Rząśniku, Brańszczyku, Obrytem, Rybnie, Pniewie, Dąbrówce, Gwizdałach, Długosiodle, Woli Mystkowskiej, Somiance, Leszczydole Nowinach, Porębie, Rybienku Leśnym. Uczniom niejednokrotnie towarzyszyli nauczyciele, zaś część z nich przybyła na własną rękę. W sumie naszą szkolę odwiedziło ponad 500 uczniów.

Przybyłych gości przywitał Marian Popławski, dyrektor szkoły a prezentacji ZS Nr1 dokonały Bogusława Pawelska-Kozon i Katarzyna Zglinicka – szkolni doradcy zawodowi.
Na hali sportowej prezentowały się poszczególne szkoły i kierunki kształcenia, tj.: II Liceum Ogólnokształcące – klasy: lingwistyczno – europejska, społeczno – przyrodnicza, prawno – administracyjna,  Technikum Nr 1 w zawodach: Technik Budownictwa, Technik Obsługi Turystycznej, Technik Cyfrowych Procesów Graficznych, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Hotelarstwa oraz Szkoła Branżowa I stopnia – klasa zawodzie kucharz i klasa wielozawodowa.

Nie zabrakło też licznych pokazów, które miały na celu prezentację możliwości rozwoju zainteresowań artystycznych, sportowych, muzycznych, polonistycznych, lingwistycznych  czy z zakresu nauk ścisłych. Uwagę uczniów przyciągało stoisko carvingu, tj. tajskiej sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach. Bogaty i niezwykle smakowity pokaz połączony z degustacją przygotowali uczniowie klasy wielozawodowej, prezentując swoje umiejętności zdobywane w ramach kształcenia zawodowego. Uczniowie gastronomii kusili gimnazjalistów pysznymi goframi, których zapach przyciągał nawet najbardziej nieugiętych.

Gimnazjalistów w ich wyborach wspierał Punkt Doradztwa Zawodowego, w którym niezdecydowani otrzymywali pomoc w badaniu preferencji zawodowych oraz pełną i rzetelną informację nt. możliwości kształcenia w naszej szkole.

Akcją informacyjną kierował Jacek Niewiadomski. Przybyli goście mogli porozmawiać
z nauczycielami oraz przedstawicielami z poszczególnych szkół, zagrać w gry logiczne, rozwiązać quizy, spróbować swych sił w mechanice samochodowej, fryzjerstwie czy carvingu.

Niezwykle atrakcyjnym punktem programu był spacer po Skłodowskiej, podczas którego uczniowie mogli poznać bazę dydaktyczną i sportowo-rekreacyjną szkoły, uczestniczyć w zajęciach w specjalistycznych pracowniach oraz poczuć fantastyczny klimat panujący w naszej szkole.

Wszystkim uczestnikom Dni Otwartych, zarówno kadrze szkoły, uczniom, ale też przybyłym gościom, ich opiekunom, rodzicom i dyrekcji gimnazjów oraz pracodawcom, którzy wsparli naszą inicjatywę, składamy serdeczne podziękowania za włączenie się w to przedsięwzięcie.

Bogusława Pawelska – Kozon i Katarzyna Zglinicka
Szkolni doradcy zawodowi