Aktualności › Tydzień przedmiotów ścisłych - FIZYKA
Podczas trwania tygodnia  przedmiotów ścisłych młodzież Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie miała możliwość uczestniczenia w konkursach i pokazach z dziedziny fizyki. Poza tym w klasach pierwszych podczas lekcji fizyki odbywały się pokazy zabawek fizycznych , które wzbudzały ogromne zainteresowanie . Punktem kulminacyjnym był pokaz zabawek fizycznych w dniu 16. 03. 2017 r. w świetlicy szkolnej, gdzie młodzież ze Skłodowskiej mogła się „pobawić” zabawkami i poznać prawa  fizyczne, dzięki którym te zabawki działają. Młodzież chętnie uczestniczyła w następujących konkursach fizycznych: „Krzyżówka fizyczna”, „Ciekawe zjawisko fizyczne”. Wyjątkowy plakat pod tytułem „Światło i cień” wykonała  Nela Gołębiewska z klasy I TCPG.