Aktualności › konkurs językowy kierowany do uczniów klas pierwszych

29 lutego 2016 r. w ramach obchodów Tygodnia Języka Polskiego w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbył się konkurs językowy kierowany do uczniów klas pierwszych. Do „Potyczek frazeologicznych” przystąpiło 12 drużyn trzyosobowych. Uczniowie zmierzyli się z różnego typu zadaniami dotyczącymi frazeologizmów. Polecenia sprawdzały nie tylko wiedzę literacką i kulturową ale także umiejętność logicznego myślenia i pracy w grupie. Dało się zauważyć, że konkurencja wywołała niezwykłe zainteresowanie i uśmiech na twarzy uczestników konkursu. Uczniowie musieli zastanowić się „Czy w stajni Augiasza są konie trojańskie?” lub „Czy igły szuka się w trawie?”. Warto dodać, że na 150 punktów możliwych do zdobycia, nie było drużyn, które osiągnęłyby wynik poniżej 120 punktów, to dowodzi, że młodzież ze Skłodowskiej ma „olej w głowie”. Zwycięzcami okazał się zespół z kl. I LOP. Miejsce drugie zdobyła drużyna z kl. I LOL, a trzecie z kl. I TH. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć.