Aktualności › Metody radzenia sobie ze stresem w MSC

Z myślą o najstarszych klasach, które wkrótce opuszczą mury naszej szkoły, w dniach 6 i 10 marca dla uczniów klas maturalnych zostały zorganizowane warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez trenerki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie.
Były to warsztaty nt.: "Sztuka wyboru studiów" , "Techniki uczenia się i zapamiętywania – czyli efektywna nauka", "Autoprezentacja- sztuka porywających wystąpień publicznych", "Zarządzanie czasem", oraz "Metody radzenia sobie ze stresem".
Spotkania te miały na celu rozwój osobisty uczniów w tym nabycie umiejetności włąściwego zarządzania czasem, poznanie prawidłowych technik autoprezentacyjnych, opanowanie technik zapamiętywania ale i relaksacji, zdobycie umiejętności radzenia sobie ze stresem itp .
Uczniowie klas licealnych chętnie wybierali temat – "Sztuka wyboru studiów", podczas którego mogli się dowiedzieć czym się kierować wybierając studia? Czy po studiach jest praca? Jak wygląda struktura studiów? Jeśli nie studia to co?
Wszystkie zdobyte umiejętności maturzyści będą już mogli wykorzystać podczas zbliżajacych się egzaminów maturalnych i zawodowych oraz w życiu codziennym.

„Nigdy nie jesteś równie daleko od celu,

jak wtedy, gdy nie wiesz, dokąd zmierzasz”

Charles Maurice de Talleyrand

Mamy nadzieję,że dzięki warsztatom psychologicznym  pomogliśmy Wam w odnalezieniu "własnej scieżki", a dzięki poznanym tajnikom skutecznego uczenia się, sposobu zarządzania czasem, autoprezentacji, metod radzenia sobie ze stresem droga do Waszej kariery właśnie się otwiera.

W warsztatach uczestniczyły wszystkie klasy maturalne oraz klasa przedmaturalna II LOS.