Aktualności › Nagroda 2013 “ wycieczka do Łomży, Drozdowa i Nowogrodu.
W słoneczny dzień 2 października 2013r, 50 uczniów Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie odbyło wycieczkę do Łomży, Drozdowa i Nowogrodu.

Był to coroczny wyjazd ufundowany przez Radę Rodziców w nagrodę dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2012/2013 osiągnęli Średnią ocen powyżej 4,75. mieli 100% frekwencję oraz
wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem w pracach społecznych na rzecz szkoły i Środowiska lokalnego.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Łomży, gdzie dyrektorem jest były nauczyciel religii w naszej szkole – ks. Tomasz Grabowski. Dyrektor muzeum opowiedział nam historię powstania placówki oraz zapoznałam z jego eksponatami. Następnie udaliŚmy się na spacer po Łomży odwiedzając zabytki sakralne, między innymi Katedrę, KoŚciół pw. NMP, otoczenie seminarium. Wędrując ulicami Łomży poznaliŚmy zabytkowe kamienice i osoby z nimi związane, między innymi postać Hanki Bielickiej oraz rynek. Dużą atrakcją okazało się fotografowanie na ławeczce Hanki Bielickiej.

Wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Drozdowie dostarczyła nam informacji na temat flory i fauny występującej w dolinach Narwi i Biebrzy. Nastrój muzeum z odgłosami mieszkańców rozlewisk Narwi i Biebrzy przeniósł nas na te tereny.
Podczas naszej wyprawy nie zabrakło uczty dla ciała, dlatego w tym celu udaliŚmy się
do restauracji „ Wiszące ogrody nad Narwią” w Nowogrodzie na pyszny obiad. W restauracji tej rewolucji kulinarnych dokonała Magda Gesler. Na koniec odbyliŚmy spacer po Skansenie Adama Chętnika w Nowogrodzie, gdzie poznaliŚmy styl wiejskiego budownictwa kurpiowskiego, poznaliŚmy zajęcia Kurpiów oraz podziwialiŚmy panoramę doliny i rzeki Narew.

Był to kolejny wspaniały wyjazd, który przekonał nas, że warto sięgać po najwyższe oceny, zachowanie, frekwencję i ochoczo pracować na rzecz innych.
Pragniemy podziękować Radzie Rodziców, dyrektorowi szkoły – p. Marianowi Popławskiemu, kierownikowi wycieczki –p. Bożenie Pikora oraz naszym opiekunom – p. Elżbiecie Mańko, p. Mariannie Popławskiej  i p. Ewelinie Błachno za tak udany wyjazd, wspaniałą lekcję geografii, przyrody i etnografii.