Aktualności › VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MATEX”

VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MATEX” dla uczniów klas maturalnych

Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie

w Wyszkowie.

W dniu 10 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MATEX” dla uczniów klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nr 1. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z ośmiu klas maturalnych naszej szkoły.

Uczestnicy w ciągu 45 minut zmierzyli się z piętnastoma  zadaniami podsumowującymi  przygotowanie do zbliżającej się matury z matematyki.  Zadania obejmowały swoim zakresem wszystkie treści programowe realizowane na lekcjach w szkole średniej. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać 15 punktów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały Iwona Kordyszewska-Stryjek i Maria Czestkowska.

Komisja w składzie: Danuta Książek, Iwona Kordyszewska-Stryjek, Maria Czestkowska i Małgorzata Maciejewska wyłoniła następujących laureatów:

• I miejsce – Alicja Mróz z klasy IV LPp
  • II miejsce – Sebastian Wykowski z klasy V TCp
  • III miejsce ex aequo – Anna Zdunek z klasy IV LSa, Karol Grzybowski z klasy IV LPp, Michał Markuszewski z klasy V TBp oraz Beata Sarnacka z klasy V TTp.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i życzymy powodzenia na Egzaminie Maturalnym.

Nauczyciele matematyki