Aktualności › XXXIV OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

XXXIV Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniu 15 listopada 2023 r. w naszej szkole 55 uczniów wzięło udział w I etapie XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, która w tym roku była pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Z  katolicką nauką społeczną zmierzała się młodzież z klas: 1Llb, 1LOp, 1Ls, 1TC, 2Lla, 2LS, 3TA oraz 4TGp. Treści tegorocznej olimpiady obejmowały między innymi: godność osoby ludzkiej, sprawiedliwość społeczną, poznanie chrześcijańskiej koncepcji wolności człowieka, odpowiedzialność i dobro wspólne.

Zdobyta wiedza podczas przygotowania się do konkursu pomogła uczniom uświadomić sobie konieczność kształtowania życia  społecznego według zasad katolickiej nauki społecznej, uwrażliwiała na godność osoby  ludzkiej, sprawiedliwość, pomocniczość, solidarność.

Zwycięzcami tej Olimpiady zostali uczniowie z klasy 4 TGp:

I miejsce – Roksana Kołodziejczyk;

II miejsce – Łukasz Danis;

III miejsce – Patrycja Mejer

Gratulujemy wygranym i czekamy na wasze kolejne sukcesy. Zapewniamy też o modlitwie, by was wspierać duchowo.

Zespół Katechetów

Opracowała: Małgorzata Wyszyńska