Aktualności › Ogólnopolska olimpiada z biologii

Ogólnopolska olimpiada z biologii

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej przez firmę edukacyjną „Olimp School” z Łodzi ogólnopolskiej olimpiadzie z biologii „A nóż widelec”. Do udziału w olimpiadzie zgłosili się uczniowie ze szkół w całej Polsce. Uczennice z klasy I LOS osiągnęły wysokie miejsca. Inga Polińska i Eliza Czarnowska zajęły 3 miejsce, a Wiktoria Bloch zajęła 5 miejsce.  Poziom konkursu był wysoki, pytania trudne. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o odżywianiu i procesach trawiennych. Udział w olimpiadzie był dla uczestników inspirującym doświadczeniem i na pewno zachęci ich do dalszego pogłębiania wiedzy z biologii.

Uczennicom gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Nauczycielka biologii

Magdalena Olton