Aktualności › Z wizytą w Ardagh Glass w Wyszkowie

Wycieczka do zakładu produkcyjnego – Ardagh Glass w Wyszkowie

19 czerwca 2023 r. młodzież klasy IV TGp wraz z wychowawcą Anetą Kasjaniuk-Pawlak  zwiedzała hutę szkła w Wyszkowie – zakład z 117-letnią tradycją. Przed wejściem na nowoczesną halę produkcyjną dowiedzieliśmy się  o historii powstania zakładu, profilu jego produkcji, obejrzeliśmy film przedstawiający proces produkcji wyrobów szklanych. Po założeniu odzieży ochronnej przeszliśmy przez wszystkie pomieszczenia od tzw. zestawiarni aż po magazyn. Największe wrażenie wywarł na nas widok kropli płynnego szkła tuż przed uformowaniem wyrobu. Zakład zaskoczył nas swoją nowoczesnością, zmechanizowaniem procesu produkcyjnego, dbałością o bezpieczeństwo na terenie obiektu.

Serdecznie dziękujemy pani Oldze Chrzonowskiej i innych miłym pracownikom zakładu za spotkanie, oprowadzenie naszej grupy i garść ciekawych informacji.