Aktualności › WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA

W dniu 8 lutego 2023 r. uczniowie z klasy I LOS i II TG, pod opieką p. Agnieszki Sasin, p. Magdaleny Olton i p. Aldony Sarnackiej wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było odwiedzenie międzynarodowej wystawy BODY WORLDS, która zafascynowała już ponad 50 milionów ludzi. Pokazane były prawdziwe narządy chore i zdrowe, jak i całe ciała. Początek ekspozycji stanowią eksponaty dotyczące poczęcia i życia płodowego, dalej odwiedzający poznają m.in. ludzki mózg, zmysł wzroku, złożoność szkieletów i siłę mięśni. Oglądanie wystawy było wielką lekcją anatomii, która pozwoliła uczniom lepiej poznać samych siebie od środka. Wystawa zrobiła na każdym uczestniku wycieczki wielkie wrażenie, dostarczyła doznań i skłoniła do przemyśleń, które na długo będą nie zapomniane. Uzmysłowiliśmy sobie jak skomplikowany, piękny, ale kruchy jest nasz organizm i jak ważne jest by o niego dbać.