Aktualności › EKOCYRKULARNI

EKOCYRKULARNI

Uczniowie klasy I LOS pod opieką nauczyciela biologii Magdaleny Olton wzięli udział I edycji „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni” . Klasa zorganizowała zajęcia edukacyjne na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Gospodarka cyrkularna zakłada, że surowce i produkty pozostaną w obiegu tak długo jak jest możliwe, zaś ich wartość będzie maksymalizowana. W konsekwencji uczniowie stwierdzi, że będzie można wydobywać mniej surowców naturalnych i produkować mniej śmieci, a te które już powstaną wykorzystamy ponownie do produkcji. Uczniowie zasady gospodarki cyrkularnej przedstawili dodatkowo w formie prac plastycznych ukazując, że dzielenie się , pożyczanie, ponowne użycie, naprawa, odnawianie i recykling istniejących materiałów i produktów może trwać tak długo , jak to jest możliwe. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie wśród rodziny i przyjaciół promowali gospodarkę o obiegu zamkniętym. Każdy z nas zasady gospodarki cyrkularnej może zastosować w życiu codziennym poprzez oszczędzanie energii, oszczędzanie wody, ujmowanie i wykorzystywanie deszczówki, segregowanie odpadów, kompostowanie odpadów zielonych.