Aktualności › EKOCYRKULARNI

Czy wiesz, skąd pochodzą twoje ubrania?

W ramach „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni”, w dniu 3 listopada 2022r. uczniowie klasy 2 LOS pod opieką nauczyciela biologii Joanny Urbanik zorganizowali ciekawe warsztaty nadające tkaninom drugie życie. Moda zero waste to nie tylko slogan, bierne czytanie w mediach społecznościowych, ale to- sposób życia, bierze się z nawyków naszej młodzieży, zrozumienia dbania o naszą planetę. Podczas warsztatów powstało wiele niepowtarzalnych kreacji z nienoszonych już ubrań. Jak to zrobiliśmy? Proste. W ramach zasady naszyj, namaluj, wyhaftuj i twórz, podaj dalej albo sprzedaj. Haftowane z czarnej muliny wzory na bluzie, artystyczne wizje, koszulki przerobione na torebki, nie zapomnieliśmy zakręcić włosów na pasek od szlafroka. Na koniec warsztatów został zorganizowany pokaz mody pt: ”2-Live”, nie zapomnieliśmy użyć apki do sprzedaży nowych stylizacji.