Aktualności › EduPlus nowym partnerem w Programie Erasmus +

EduPlus nowym partnerem w Programie Erasmus +

W piątek 28 października 2022r odbyło się spotkanie nowego partnera do projektów zagranicznych w Programie Erasmus+. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie. EduPlus - Europen Centre for Education and Skills Development , to portugalska firma oferująca usługi w ramach organizacji staży dla uczniów szkół zawodowych, job shadowingu i kursów dla nauczycieli oraz Projektów Strategicznych. Siedziba firmy mieści się w Bradze w Portugalii, natomiast staże oraganizowane są też w Barcelonie, Lizbonie, na Maderze, w Vigo w Hiszpanii, na Sardynii we Włoszech, w Malmo w Szwecji, w Chorwacji i Bułgarii.

EduPlus ma ponad 10- letnie doświadczenie w organizowaniu mobilności, jest to zespół profesjonalistów i ludzi ambitnych, współpracujący z ponad 1000 firm w całej Europie. W spotkaniu ze strony szkoły wzięli udział: dyrektor szkoły - Marian Popławski, wicedyrektor szkoły i koordynator projektów - Elżbieta Mańko, przewodnicząca Zespołu ds. Projektów i autorka wielu projektów- Bożena Pikora . Stronę portugalską prezentowali: Europen Project Coordinator - Sylwia Stefaniak, marketing manger - Paweł Baranowski.

Podczas spotkania zaprezentowano firmę EduPlus pod względem potrzeb naszej szkoły, padło wiele pytań , na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Otrzymaliśmy odpowiedzi na pomysły do działań nie tylko w Sektorze Kształcenia Zawodowego ale także w zakresie Edukacji Szkolnej. Mamy nadzieję , że pierwsza mobilność z udziałem firmy EduPus odbędzie się w ferie zimowe 2023r.

Opracowała - Bożena Pikora