Aktualności › Dzień Edukacji Narodowej

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”.

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo.
To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela.
W naszej szkole ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy 13.10.2021r. W kierunku nauczycieli i pracowników obsługi popłynęło wiele ciepłych i miłych słów.
Na początku uroczystości, która odbyła się w świetlicy szkolnej, zaprezentował się nowo wybrany Samorząd Uczniowski w składzie:
- Katherine Mech II LOP
- Szymon Godleś II TB
- Dominik Gromadowski I TG
- Julia Trojan III LSb
- Oliwia Fedorczyk I TK
- Natalia Jasińska II TCP
- Gabriela Kaput II LSb
- Alicja Kołoszko III TGP,
który w imieniu wszystkich uczniów złożył życzenia nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Tego dnia, my uczniowie, mieliśmy okazję obdarować naszych pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację.
Następnie zabrał głos Pan Dyrektor Marian Popławski, który przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli emerytów. Podczas swojej wypowiedzi poinformował, że uczennica klasy II LSb Zuzanna Sitek otrzymuje  stypendium od nauczycieli  i pracowników szkoły ze Szkolnego Klubu Przodujących Szkół. Mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Dyrektora dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.

Po części oficjalnej głos zabrali prowadzący galę uczniowie, którzy z okazji Dnia Nauczyciela przygotowali dla swoich pedagogów i pracowników szkoły  część artystyczną.
Montaż słowno –muzyczny zaprezentowali uczniowie klas: III LSa, III LLg, III TCPg
i III LPp  pod kierunkiem Pań: Justyny Sobczak i Agnieszki Stępień.