Z wizytą na SGGW w Warszawie

Zaproszenie na wydarzenie

18 maja 2018 roku młodzież z Technikum Nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Wyszkowie wspólnie z opiekunami wyjechała na Targi  Edukacyjne Wyższych Uczelni w Warszawie. W ramach projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego” młodzież ze Skłodowskiej miała niepowtarzalną okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną SGGW oraz zwiedzić nowoczesny campus uniwersytecki w towarzystwie Profesora  Pana Wiesława Przybylskiego.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli interaktywne wystawy oraz doświadczenia prezentowane przez studentów, szczególną uwagę przykuła m.in. maszyna szyfrująca. Istotnym punktem wizyty podczas Dni Otwartych było spotkanie z pracownikami, którzy przeprowadzili wykład na temat historii i działalności uczelni, zapoznali młodzież z ofertą edukacyjną poszczególnych wydziałów oraz przedstawili zasady rekrutacji.  Miłym akcentem kończącym zwiedzanie campusu uniwersyteckiego warszawskiej uczelni był smaczny obiad w stołówce studenckiej znajdującej się na terenie obiektu. Wycieczka do Warszawy dostarczyła młodzieży niepowtarzalnych wrażeń, pomogła w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i pozwoliła na poszerzenie kompetencji niezbędnych młodemu człowiekowi w XXI wieku oraz służyła integracji.