Aktualności › ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

W ramach obchodzonego 23 kwietnia Dnia Książki i Praw Autorskich oraz obchodzonego, a  wcześniejDnia Czytania Tolkiena, biblioteka szkolna zaprosiła na spotkanie z uczniami klasy I LLA panią Sylwię Jaworską, bibliotekarkę z Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie, pasjonatkę literatury fantastycznej. Pani Sylwia w rozmowie z uczniami nawiązała do różnych świąt, w których główną rolę odgrywa książka. Mówiąc o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich posłużyła się przykładami, które uświadomiły młodzieży konieczność stosowania praw autorskich w codziennym posługiwaniu się różnymi źródłami informacji.

Następnie w przebraniu elfa, poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, aktywizujące młodzież do myślenia i działania. Korzystając z prezentacji multimedialnej, opowiedziała o twórczości J.R.R. Tolkiena, zwracając uwagę na niezwykłą popularność jednego utworu „Hobbita”, który zajmuje 3 miejsce na świecie pod względem ilości sprzedanych książek jednotomowych. Uczniowie z chęcią przypomnieli wspólnie główne wątki tego utworu, po czym przystąpili do działań praktycznych. Z otrzymanych materiałów, w grupach tworzyli plansze do gry nawiązującej do treści książki. Na koniec zajęć uczniowie grali na własnych planszach, a także wymieniali się pomiędzy zespołami. Dało to im wiele radości i satysfakcji z wykonanych zadań.

Młodzież i bibliotekarki dziękują pani Sylwii za tę bardzo interesującą formę propagowania czytelnictwa.