Aktualności › W ŚWIECIE MITÓW

W ŚWIECIE MITÓW

23 kwietnia czteroosobowe zespoły uczniów z jedenastu klas pierwszych naszej szkoły, wzięły udział w międzyklasowym konkursie „W świecie mitów”, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Zadania konkursowe dotyczyły treści zawartych w najpopularniejszym w Polsce utworze Jana Parandowskiego  „Mitologia”, w którym autor w bardzo interesujący i przystępny dla czytelników sposób przedstawił zawiłości antycznego świata. Przygotowując się do konkursu, uczniowie najpierw na lekcjach języka polskiego, a później samodzielnie odkrywali tajemnice dwóch najważniejszych starożytnych kultur: greckiej i rzymskiej.

Największą znajomością mitów wykazały się następujące klasy:

I miejsce – klasa I LOS

II miejsce – klasy: I TT i I LOP