Aktualności › DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SKŁODOWSKIEJ

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2023

Ogólnopolska 20 edycja programu Dzień przedsiębiorczości mająca na celu przybliżenie i pomoc w wybraniu przyszłego zawodu osobom, które już niebawem staną przed takim wyborem, cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem młodzieży  z  naszej szkoły.

W środę 22 marca, 136 uczniów z klas trzech liceum i technikum, udało się do 78 firm i instytucji,  aby w rzeczywistych warunkach przyjrzeć się pracy na poszczególnych stanowiskach i zweryfikować własne dotychczasowe wyobrażenia na jej temat. Poznali między innymi pracę  księgowej, nauczyciela, urzędnika, pracownika socjalnego, bibliotekarza, ratownika medycznego, technika dentystycznego, lekarza weterynarii, spedytora, rolnika,  fotografa, grafika, kosmetyczki, fryzjerki, sprzedawcy, wolontariusza w schronisku dla zwierząt i wiele innych.

Uczniowie mieli możliwość nie tylko bezpośredniej obserwacji, ale także uzyskali informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Dzięki temu dowiedzieli się, że najwięcej satysfakcji daje człowiekowi praca, która idzie w parze z jego zainteresowaniami i daje możliwość dalszego rozwoju.

Na lekcjach podsumowujących udział w Dniu przedsiębiorczości, wszyscy zgodnie stwierdzili, że było to bardzo przydatne  doświadczenie.Udział młodych ludzi w takich projektach pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących planowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie i nauczyciele podstaw przedsiębiorczości dziękują instytucjom oraz firmom, które włączyły się w realizację Dnia Przedsiębiorczości, tym samym dzieląc się wiedzą oraz doświadczeniem z młodszymi od siebie.