Aktualności › Działalność wolontariatu

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU

Okres świąteczny to wzmożony czas pracy dla wolontariuszy ze Skłodowskiej. Na początku grudnia zbieraliśmy karmę dla zwierząt z wyszkowskiego schroniska. Jak zwykle akcja zakończyła się sukcesem. Panie z Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt nie kryły wzruszenia i zadowolenia z efektów zbiórki. „Bezdomniaki” dostały na święta dużą ilość smacznego jedzenia, a także koce, zabawki, gryzaki. Wszystko to umili im życie do czasu wytęsknionej adopcji.

Kolejnym celem szkolnego wolontariatu było złożenie życzeń ludziom walczącym z chorobą, podopiecznym wyszkowskiego hospicjum domowego. Nasza młodzież zrobiła piękne kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi. Tą cześć zadania nadzorowały panie Katarzyna Dymczyk i Edyta Bocian. Uczniowie z klasy 3TGp pod okiem pani Agnieszki Szczęsnej upiekli pierniki. Wszystkim Paniom dziękuję:) Nasze dary zostały przekazane pani Krystynie Depta (prezes hospicjum), a za jej pośrednictwem trafiły do podopiecznych.

Odpowiedzieliśmy również na prośbę Stowarzyszenia Odra-Niemen przeprowadzając zbiórkę środków rzeczowych na terenie szkoły. Społeczność szkolna wzięła udział w zbiórce artykułów żywnościowych oraz chemii gospodarczej dla Polaków na Kresach Wschodnich. Wszystkim klasom i ich wychowawcom, którzy brali udział w akcjach przez nas organizowanych, bardzo dziękuję. Pokazaliśmy, że mamy dobre serca i wrażliwą duszę.

Wolontariusze zaangażowali się również w zbiórkę pieniędzy na " Górę grosza" oraz zgłosili swój udział  w 31 finale WOŚP. ( O tych akcjach później!)

Zachęcamy do dalszej współpracy i do wstąpienia w szeregi szkolnego wolontariatu. W drugim semestrze też będzie dużo pracy. Uczmy się empatii, to bardzo ważne, aby być zadowolonym z życia.

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Ewa Nowak-Kowalska